Zpráva

Lidé se připojili k cyklojízdě pro dobrou věc

Benefiční akci Okolo Ostravy napříč handicapy uspořádal Moravskoslezský kraj ve spolupráci s městem Ostrava a společností Cesta za snem.

Ostrava se stala už jedenáctým městem, ve kterém se tato akce pořádala. Cyklisté mohli podle svých sil ujet trasu dlouhou téměř 54 kilometrů nebo pouze její část a tím se připojit k celonárodnímu projektu Okolo měst napříč handicapy na podporu integrace handicapovaných do společnosti.

Startovalo se na Prokešově náměstí, trasa vedla do Komenského sadů, na pravém břehu řeky Ostravice pokračovala kolem soutoku s řekou Odrou do Koblova, do Antošovic, kolem Landeku a po břehu řeky Odry do Výškovic. Cílem bylo Trojhalí Karolina.

Zhruba 70 účastníků akce přispělo svým pohybem dobré věci. Cyklisté se mohli připojit k aplikaci EPP (Energie pomocí pohybu), která se dá stáhnout do telefonu zdarma. Aplikace zaznamenává pohybovou aktivitu, kolik dotyčný urazil, kudy se pohyboval a kolik spálil kalorií. To vše přepočítá na body. Ty pak NADACE ČEZ převede na peníze, které věnuje charitativnímu projektu. Díky této aplikaci převzala šek na 60 tisíc korun společnost APROPO, která pořádá rekondiční pobyty pro lidi s tělesným handicapem.


4. července 2016
frame-scrollup