Zpráva

Moravskoslezský kraj rozvíjí vztahy s partnerskou provincií Ťiang-su

Ve středu 22. 11. 2017 proběhlo v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje jednání s delegací odborníků na tradiční čínskou medicínu z Městské nemocnice Su-čou (Su-zhou) z partnerské provincie Ťiangsu (Jiang-su).

Delegaci přijal v zastoupení náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví M. Gebauera vedoucí odboru zdravotnictví P. Rydrych a kromě pracovníků mezinárodního oddělení KÚ se ho zúčastnil i ředitel Slezské nemocnice v Opavě L. Václavec.

Vedoucí čínské delegace, MUDr. Zhang Yihui, viceprezident Nemocnice tradiční čínské medicíny Su-čou, seznámil českou stranu s organizací a poskytováním zdravotní péče v této nemocnici a nabídl pro český zdravotnický personál možnost absolvování certifikovaných studijních kursů. P. Rydrych přivítal tuto nabídku a spolu s L. Václavem se zajímali o využívání spojení tradiční čínské medicíny a západní medicíny v léčebné praxi nemocnice v Su-čou.  MUDr. Zhang Yihui v diskusi objasnil, že největší využití a přínosy jejího použití vidí v rehabilitační péči a na závěr pozval české zástupce do Číny, aby mohli využívání tradiční čínské medicíny v 21. století posoudit na vlastní oči.

frame-scrollup