Zpráva

Na krajský úřad ekologicky - na sdíleném nebo elektrokole

Další krok k co nejmenší uhlíkové stopě dělá Moravskoslezský kraj. Krajský úřad v Ostravě zakoupil dvě elektrokola pro zaměstnance, která jim budou sloužit k vyřizování služebních záležitostí. Pořídil také stojany na sdílená kola a umístil je před budovou v Ostravě. Podporuje tak ekologickou dopravu v krajském městě.

Přijet si vyřídit své záležitosti na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě mohou občané i na sdíleném městském kole. Krajský úřad umístil před budovu stojan, kde si je lidé mohou půjčit a kam mohou tyto moderní ekologické dopravní prostředky pohodlně „zaparkovat“. Stojan je také zanesen do aplikace pro sdílená kola, kterou v rámci projektu města Ostravy provozuje společnost Nextbike.

Vyřizovat služební záležitosti šetrněji k přírodě budou i zaměstnanci krajského úřadu. K dispozici mají 2 nová elektrokola, která budou využívat pro pracovní pochůzky v Ostravě a blízkém okolí.

„Je to další ze systémových opatření, kterými se snaží krajský úřad snižovat svou ekologickou zátěž z dopravy. Letos jsme už třeba nahradili 3 starší vyřazená vozidla s naftovými motory za vozidla na CNG. V současnosti tak provozujeme 17 vozidel na CNG a 2 elektromobily,“ upřesnil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.


14. listopadu 2019
frame-scrollup