Zpráva

Návštěva partnerského regionu Benátsko

Na základě pozvání Cristiana Corazzariho, náměstka pro území, kulturu a bezpečnost regionu Benátsko, navštívila ve dnech 6. 3. – 7. 3. 2019 delegace Moravskoslezského kraje vedená prvním náměstkem hejtmana Lukášem Curylem tento partnerský region s cílem rozšířit existující kulturní spolupráci a získat zkušenosti s rozvojem turistiky v chráněných horských oblastech.

Proto dne 6. 3. dopoledne proběhla prohlídka turistické a dopravní infrastruktury horského střediska Cortina d´Ampezzo a odpoledne se v městu Longarone konalo jednání s Dr. Robertem Padrinem, prezidentem okresu Belluno, jenž je zároveň prezidentem Turistických zařízení okresu Belluno. Dr. Padrin objasnil principy spolupráce veřejných institucí a soukromého sektoru při budování a správě turistické infrastruktury a přislíbil spolupráci v této oblasti s dvěma italskými experty. Vyjádřil také podporu v oblasti kulturní spolupráce.

Dne 7. 3. pak proběhlo jednání v Benátkách v sídle regionální vlády, kde naši delegaci přivítaly Dr. Maria Teresa De Gregorio, ředitelka odboru činností v oblastech kultury a sportu regionu Benátsko a Dr. Edda Battistella, odpovědná tajemnice kanceláře Cristiana Corazzariho, jež zároveň omluvila jeho neúčast neodkladnými povinnostmi souvisejícími s přípravou návštěvy italského prezidenta v regionu. Během jednání se obě strany shodly na podpoře již existující spolupráce Slezského divadla Opava a dirigenta pana F. da Ross a na možnosti přípravy společných projektů, které  by mohly čerpat finance z Evropské unie. Za zvlášť perspektivní pak považují spolupráci v oblasti regionální lidové kultury.

,

 

 

Tato stránka je k dispozici také v angličtině / This page is also available in English
frame-scrollup