Zpráva

Návštěva Vologodské oblasti u příležitosti veletrhu Brána Severu

Ve dnech 12. - 15. 4. 2018 se uskutečnil ve Vologdě, hlavním městě našeho partnerského regionu - Vologodské oblasti, mezinárodní turistický veletrh a gastroveletrh Brána Severu

17. ročník již této tradiční akce proběhl pod záštitou vedení Vologodské oblasti a byl přehlídkou nejen tohoto regionu a jeho tradičních produktů, ale i různých regionů i mimo něj. Zájem o regionální produkty, jejich systematizaci a marketing regionálních značek se staly hlavní náplní návštěvy Jarmily Uvírové, náměstkyně hejtmana kraje, která se touto problematikou zabývá. Během svého pobytu v partnerském regionu se měla možnost seznámit s fungováním regionálních značek, jejich nastavením, systematizací a jejich propagací mimo region. Právě Vologodská oblast má fungující síť obchodů s regionálními produkty v Moskvě a Petrohradu.

Mlékárenský průmysl je jedním z hlavních pilířů místní produkce – Vologodské máslo patří mezi světově uznávané značky s vysokou jakostí. Proto i jedním z bodů byla návštěva mlékárenského podniku na zpracování mléka.

Na programu bylo také jednání se zástupci odboru sportu regionálního vedení a představiteli zimního stadionu Ledová aréna. Letos v srpnu se totiž ve Vologdě uskuteční turnaj v ledním hokeji pro starší žáky, kde bude HC Vítkovice Ridera v rámci přátelského utkání reprezentovat Moravskoslezský kraj. Rovněž další setkání se týkalo kulturních výměn, neboť v červnu na divadelním festivalu Hlasy historie, který proběhne na několika místech ve Vologodské oblasti, bude vystupovat Divadlo loutek Ostrava s loutkovou inscenací Perníková chaloupka .

frame-scrollup