Zpráva

Návštěvníci Olympijských festivalů budou v Jeseníkách cestovat pohodlněji a zdarma, kraj vypraví festivalový pendl

Sportovní nadšenci a fanoušci olympijského týmu na zimní olympiádě v Pchjongčchangu si sportovní svátek mohou užít na Olympijském festivalu. Moravskoslezský kraj, který je jeho partnerem, posílil dopravu směrem k horským střediskům, které očekávají zvýšený zájem návštěvníků. Kyvadlová autobusová doprava v Jeseníkách bude pro všechny zdarma.

Ve dnech 9. až 25. února čeká na milovníky sportu bohatý program nejen v ostravské Ostravar Aréně, ale taky ve skiareálech v Mostech u Jablunkova, v Bílé, Kopřivné a v Karlově. „Olympijský festival nabídne lidem v Moravskoslezském kraji možnost vyzkoušet si třicítku nejrůznějších sportů, ale taky zajímavý doprovodný program. Věřím, že i toto je cesta, jak do regionu nalákat návštěvníky a ukázat jim, že jsme kraj, který je aktivní, dynamický a umí se bavit,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že se Olympijského festivalu několikrát zúčastní. V Beskydech 10. února na Bílé a 17. února v Mostech u Jablunkova nabídne uvolněné setkání při „Punči s hejtmanem“. Stejná akce je na programu i v Jeseníkách, a to 17. února v Kopřivné.

V Jeseníkách Moravskoslezský kraj posílil vlakovou dopravu, spoje přibydou na trase z Krnova do Vrbna pod Pradědem. Mezi jednotlivými středisky bude pravidelně jezdit „Festivalový pendl“, který bude po dobu olympiády zdarma. „Myslím, že o Olympijský festival bude mezi lidmi velký zájem. Určitě doporučuji nechat auta doma a přijet se pobavit využitím posílených spojů a kyvadlové dopravy. Návštěvníci festivalu se tak vyhnou trablům s parkováním a budou se moci zahřát punčem, který k zimě prostě patří. Náš Festivalový pendl bude jezdit každou hodinu, o víkendech co půl hodiny, a to mezi Vrbnem pod Pradědem a Karlovem,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Unucka a upřesnil, že tento autobus bude stavět na celkem dvanácti zastávkách v Karlově Studánce a v Malé Morávce, ale taky na Hvězdě, aby si zájemci mohli i vyšlápnout na Praděd. Navíc v době víkendových programů budou autobusy posílené. Jízdní řády jsou k dispozici na stránkách Olympijského festivalu v záložce Ostrava a na webu severnomorava.travel/Olympijskyfestival. Pro návštěvníky festivalu budou také připravené podrobné mapky a informační tabule s jízdními řády na odstavných parkovištích. V obcích budou rozvěšeny informační plakáty, instrukce také budou mít pracovníci informačních center obcí.

„Na Olympijský festival zveme i rodiny s dětmi. Program totiž myslí i ty na nejmenší. Večer zpříjemní atmosféru DJ´s, návštěvníci mohou sportovat, ale taky fandit našim sportovcům sledováním olympiády na velkoplošných obrazovkách,“ doplnil náměstek hejtmana pro cestovní ruch Jan Krkoška.


6. února 2018
frame-scrollup