Zpráva

Nejlepší webové stránky mají Bohumín a Janovice

Vítězem krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Moravskoslezského kraje se staly Bohumín a Janovice.

Letošní osmnáctý ročník soutěže, který vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb, se konal pod záštitou hejtmana Miroslava Nováka. Ocenění vítězové převzali v prostorách krajského úřadu 15. března z rukou náměstka hejtmana Svatomíra Recmana a ředitele krajského úřadu Tomáše Kotyzy.

Jako nejlepší v kategorii měst komise vyhodnotila webové stránky Bohumína, za ním se umístil Fulnek a na třetí příčce Štramberk. V kategorii Nejlepší webové stránky obcí se na první příčce umístily Janovice, za nimi Zbyslavice a třetí Bystřice.

Město Bohumín si odneslo první místo i v kategorii Nejlepší elektronická služba, a to za otevřená data. Za ním se umístily Horní Bludovice se službou zasílání SMS informací.

Porotci při výběru hodnotili orientaci na webu a jeho ovládání, srozumitelnost obsahu nebo nabídky služeb. Kritérii s vysokými váhovými koeficienty při hodnocení byly například povinné informace nebo bezbariérovost.

„Cením si toho, jak se i malé obce snaží pracovat na kvalitě svých webových stránek a vychází například vstříc i lidem s hendikepem, pro které byl dříve obsah webů s naskenovanými obrázky místo textů v otevřeném formátu nepřístupný,“ hodnotí náměstek hejtmana Svatomír Recman.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem deset obcí a měst, vítězové krajských kol postupují do celostátního kola. To vyvrcholí slavnostním předáním cen na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě), která se uskuteční ve dnech 4. a 5. dubna 2016 v Hradci Králové.

Soutěž Zlatý erb byla v roce 2002 oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč.


15. března 2016
frame-scrollup