Zpráva

Nová fotografická publikace zachycuje Moravskoslezský kraj jako atraktivní a dynamický region

Na 113 fotografiích jsou zachycena nejzajímavější místa kraje, ale taky lidé nebo akce, které tu mohou v průběhu roku lidé navštívit. Kniha bude sloužit k propagačním účelům kraje, bude i v distribuci v knihkupectvích. Fotografie si mohou prohlédnout návštěvníci Olympijského festivalu, jsou vystaveny na chodbách Ostravar Arény až do 25. února.

Slavnostního křtu se 15. února 2018 na stánku Moravskoslezského kraje zúčastnili její autoři, zástupci kraje a návštěvníci Olympijského festivalu. Kmotry knihy byli náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová, radní kraje Radmila Vlčková, autor všech 113 fotografií Libor Sváček, Martin Hák z vydavatelství MCU a zlatý hokejista z Nagana David Moravec, který knize propůjčil své životní motto: „Běž si svou cestou a nikdy to nevzdávej.“

„Tato kniha by mohla být příjemnou procházkou po našem regionu. Doufám ale, že její vydařené fotografie spíše nalákají k aktivnímu poznávání, než jen pasivnímu listování.  Návštěvnost Moravskoslezského kraje meziročně opět stoupla o více než 10%. A to je důkazem toho, že máme co nabídnout a čím zaujmout. Ať už jsou to akce, které tu pořádáme, nebo nejrůznější místa k navštívení,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

S fotografem Liborem Sváčkem snímky pro knihu upravovala Radmila Sváčková, autorem úvodního slova je Radovan Lipus, režisér a autor televizního projektu Šumná města.

„Tato publikace ukazuje, že Moravskoslezský kraj není jen o industriálu a technických zajímavostech. To je předsudek, který je potřeba uvést na pravou míru. Máme tu taky krásné hory,  spoustu památek, zajímavých lidí, chutného jídla a nádhernou přírodu,“ řekla náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová a dodala, že kraj chystá také kapesního průvodce knížky. Ten vyjde opět ve spolupráci s vydavatelstvím MCU a to ve druhé polovině února.


15. února 2018
frame-scrollup