Zpráva

Opolští běžci na Ostrava City Marathonu

Již tradičně k nám v neděli 20. září zavítali běžci z partnerského Opolského vojvodství, aby se zúčastnili Ostrava City Marathonu. Ten se letos konal pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka a náměstkyně primátora statutárního města Ostravy Andrey Hoffmannové. Pořadatelem závodu byl Maraton Klub SEITL Ostrava.

Z Opolského vojvodství se akce letos účastnilo šest běžců. Nejlepší umístění si ve své kategorii odnesl Jaroslaw Haczyk, který doběhl na třetím místě v půlmaratonu v čase 1:26:03. Na půlmaratonu se dařilo i ostatním závodníkům, Natalii Haczyk, Anetě Ludwig a Tomaszi Hanzelovi. Pawel Droździk si jako jediný troufnul na maraton a zaběhl ho v čase 3:56:45. Jacek Makowski ze sdružení Nysa Biega odběhl trať 10,5 km za čas 0:57:32. Kromě polských běžců zabodovala i štafeta za Krajský úřad Moravskoslezského kraje, která obsadila nádherné celkové 9. pořadí ze 75 týmů.

Jaroslaw Haczyk na třetím místě v půlmaratonu

V letošním roce byly součástí Ostrava City Marathonu také běžecké závody pro děti všech věkových kategorií a charitativní běh. Příspěvek ze startovného byl věnován Spolku HAIMA Ostrava, z. s., který vznikl v prosinci 1996 a působí při dětském hematoonkologickém oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě jako sdružení rodičů a přátel dětí s poruchou krvetvorby. Běžci z Moravskoslezského kraje se každoročně účastní Opolského maratonu, který se koná na jaře.