Zpráva

Prezident ČR zahájil svou návštěvu kraje na Krajském úřadu MSK

Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou přijel na návštěvu Moravskoslezského kraje.

Pro prezidenta i první dámu byly připraveny dary z dílny firmy Dara bags, jejíž majitelka Darina Ermisová se stala Lady Business roku 2016.

Česká firma pro prezidenta ČR vytvořila kravatu a koš na houby zdobený látkou, jejíž originální vzor vznikl díky autistickému chlapci, který se světem komunikuje pomocí svých kreseb. Ty firma naskenovala a přenesla na látku, která se stala poznávací značkou kolekce kabelek Dara bags & MyWo. Elegantní kabelku se stejným vzorem obdrží i první dáma Ivana Zemanová. Dvacet procent z prodeje těchto výrobků je určeno rodině chlapce, která je využije pro jeho potřeby.

Prezident Miloš Zeman letos nejprve navštívil Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě, kde se setkal s jeho zaměstnanci a krajskými zastupiteli, poté diskutoval o kotlíkových dotacích, které v Moravskoslezském kraji odstartovaly právě 5. září.

Hlava státu se setká také s poslanci a senátory, významnými podnikateli i osobnostmi regionu. V průběhu tří dnů navštíví Větřkovice, Studénku, Nový Jičín, Český Těšín a Hlučín, kde bude diskutovat s představiteli obcí i s občany, navštíví také firmu Temex.

Pro první dámu je připraven separátní program, plánovaná je například návštěva Domova Bílá Opava, Galerie výtvarného uměni v Ostravě, TONAKu v Novém Jičíně nebo vyhořelého dřevěného kostela Božího těla v Třinci-Gutech.


5. září 2017
frame-scrollup