Zpráva

Přijďte fandit atletům na 65. ročník Memoriálu Janusze Kusocińského!

Přípravy na 58. ročník atletického mítinku Zlatá tretra vrcholí a všichni příznivci atletiky se již nemohou dočkat, až se 20. června rozběhnou závody, na kterých se ukáže nejedna světová hvězda. Víte ale, že i u našich polských sousedů proběhne pár dní před Zlatou tretrou úspěšné lehkoatletické klání na světě? Přijďte fandit závodníkům na 65. ročník Memoriálu Janusze Kusocińského!

Na Slezském stadionu (Stadionie Śląskim) v Chorzowě budou v neděli 16. června 2019 k vidění největší polské sportovní hvězdy a zahraniční závodníci. Při skoku o tyči proběhne dramatický souboj soupeřů, kteří mají své životní rekordy na úrovni šesti metrů – Piotra Liska a vynikajícího Američana Sama Kendricka. Při běhu budou startovat hvězdy spojené se Slezskem – mistryně Evropy Ewa Swoboda a Justyna Święty-Ersetic. Emoce nebudou chybět ani v sektoru hodu koulí nebo skoku do výšky žen, kde bude startovat fenomenální Ruska Marija Lasickeneová. Soutěže v hodu kladivem mužů i žen se budou započítávat do IAAF Hammer Throw Challenge, což je obdoba Diamantové ligy v této disciplíně.

Kromě závodů v lehké atletice bude návštěvníky čekat řada atrakcí na stáncích partnerů. Nejmladší návštěvníci si budou moct poměřit své síly na závodišti „Lehká atletika pro každého!“

„Slezský stadion má šanci stát se národním lehkoatletickým stadionem, stále jsme ve hře o mistrovství Evropy v roce 2024 a lehká atletika se těší stoupající oblibě. Rádi bychom pozvali obyvatele Moravskoslezského kraje, aby se přišli podívat na největší sportovní hvězdy včetně polských mistrů a při této příležitosti navštívili Slezské vojvodství,“ říká zástupce maršálka Slezského vojvodství Wojciech Kałuża a dodává, že „společně můžeme dosáhnout víc, a proto i Slezské vojvodství zve své obyvatele na úspěšnou Zlatou tretru.“

Slezské vojvodství je partnerským regionem Moravskoslezského kraje, který je vyhlášený také pořádáním velkých soutěží v lehké atletice. Slezsko má vynikající sportovní zázemí v čele se Slezským stadionem a stává se tak polským centrem této královské disciplíny. Potvrzením této skutečnosti je akce pořádaná 16. června 2019 v Chorzowě 65. ORLEN Memoriál Janusze Kusocińského.

Vstupenky jsou dostupné v prodejní síti ebilet.pl a ceny začínají od 20 polských zlotých.


16. června 2019
Tato stránka je k dispozici také v angličtině / This page is also available in English
frame-scrollup