Zpráva

V barvách Moravskoslezského kraje na Opolském maratonu

Již podruhé se podařilo díky vynikající spolupráci s partnerským regionem Opolské vojvodství sestavit tým běžců a běžkyň, který nás reprezentoval 10. května 2019 na Opolském maratonu.

Jedná se o akci určenou všem fanouškům běhu a spolupráce je oboustranná. Na podzim k nám totiž do Ostravy pro změnu zavítá skupina opolských běžců. O zázemí a pohodu našich reprezentantů se postarala paní Marzena Koral – Jacek z úřadu Opolského vojvodství, které za to patří velký dík.

V letošním ročníku byla skupina běžců a běžkyň z Moravskoslezského kraje doplněná o tým z řad zaměstnanců krajského úřadu. Za účast na této akci patří poděkování Petru Pospíšilovi, Kateřině Dostálovové, Miriam Šůstkové a Martinu Hiltavskému. Všem se podařilo vytvořit skvělou partu, která reprezentovala náš kraj.

Za SK Setil se na start postavily běžkyně Petra Pastorová, Iva Kondasová, Jarka Gavlíková, Nikol Slaninová a Martina Procházková. Mezi výše uvedenými je Petra Pastorová současnou mistryní v maratónském běhu mezi ženami (Pražský maraton Petra vyhrála 4. 5. 2019). Bohužel zdravotní komplikace závodnic neumožnily běžet delší závod, takže všechny nakonec zdolaly běh na 10 km.

A jaké jsou dojmy samotných běžkyň? "I když dny předtím byly deštivé a chladné, na startu nás vítalo sluníčko a teplo. Běželo se dobře, trať byla perfektně značená, občerstvovačky neměly chybu. Trasa ulicemi města byla různorodá od asfaltu, dlažebních kostek, chodníků až po zpevněnou hráz. Člověk zůstával stále ve střehu", pochvalovala si Petra Pastorová.

Mezi ženami na deset kilometrů zvítězila mladičká Keňanka Korir Caroline, druhé místo získala Polka Kantor Martina. Pro třetí místo si zaběhla naše jednička Petra Pastorová s časem 37:58, která zároveň zvítězila ve své věkové kategorii 40+. Ve stejné kategorii 40+ získala Iva Kondasová s časem 49:07 třetí místo. Jarka Gavlíková doběhla v čase 55:04, Nikol Slaninová v čase 56:46 a Martina Procházková v čase 58:03.

Naši krajští úředníci prokázali také skvělou formu. Petr Pospíšil zvládl desetikilometrovou trať za 53:22 min., Katka Dostálová ji doběhla v čase 1:01:21 a Miriam Šustková v čase 1:03:48. Do půlmaratónu se pustil sportovní nadšenec a úředník v jednom Martin Hiltavský, který doběhl s časem 1:45:36. Česká republika měla zastoupení i v maratonu, kdy Michal Škarabela (Olomoucký kraj) zvládl celou trať za 3:35:56.

Všem borcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších běžeckých kilometrů a úspěchů!