Zpráva

Zahájení Olympijského festivalu se zúčastnila také korejská delegace z partnerského města Ulsan

Tři zástupci jihokorejského metropolitního města Ulsan, které je partnerským městem Moravskoslezského kraje, přijali pozvání na slavnostní zahájení Olympijského festivalu 2018 v Ostravě. V pátek 9. února se spolu s dalšími významnými hosty, jako například s velvyslancem Korejské republiky Moon Seoung-hyun, zúčastnili nejen zahajovacího ceremoniálu u Ostravar Arény, ale také slavnostního otevření Korejské vesničky na Masarykově náměstí v centru města.

Hosté z Koreje vedení panem Ho-joon Son, ředitelem divize obchodu a zahraničních vztahů, do Korejské vesničky přivezli ukázku z typické korejské keramiky - Onggi keramiku. Návštěvníci mohou tuto keramiku obdivovat na stánku Moravskoslezského kraje na Masarykově náměstí až do samotného skončení Olympijského festivalu, tj. do 25. 2. 2018.

Delegace z Ulsanu v rámci programu návštěvy našeho kraje dále navštívila také Dolní oblast Vítkovice a nošovický pivovar Radegast.

Delegace byla oficiálně přijata náměstkem a náměstkyní hejtmana kraje Stanislavem Folwarcznym a Jarmilou Uvírovou. Hlavním tématem společné pracovní večeře byla spolupráce v oblasti životního prostředí, vzdělávání a plánované hokejové výměny mládeže.

Další návštěvou z partnerského Ulsanu jsou tedy hned od 17. 2. 2018 mladí hokejisté ve věku 10 – 12 let, kteří se zde zúčastní tréninkového kempu. S domácím hokejovým týmem HC Vítkovice RIDERA budou nejen trénovat na ledě i mimo něj, ale také sehrají několik přátelských utkání, navštíví Olympijský festival a podívají se do Dolní oblasti Vítkovic.

Olympijský festival tak přispívá i k upevnění partnerských vztahů mezi Moravskoslezským krajem a metropolitním městem Ulsan.

frame-scrollup