Zpráva

I letos se budou udělovat ceny „Spokojený zákazník“

Až do konce července mohou být firmy nominovány na prestižní ocenění „Spokojený zákazník Moravskoslezského kraje.“ Tato cena oceněným společnostem zvyšuje kredit. Spotřebitelům pak zaručuje serióznost a kvalitu služeb nebo zboží, které firma nabízí. Cenu vyhlašuje Sdružení českých spotřebitelů za podpory Moravskoslezského kraje.

Stejně jako v předchozích letech převzal nad oceněním záštitu hejtman kraje Ivo Vondrák. „Nikomu z nás není jedno, za co utratí své peníze. Cena Spokojený zákazník je pro nás zárukou, že firma, kterou se chystáme oslovit, je správná volba. Moravskoslezský kraj nabízí ideální podmínky pro podnikání, které je velmi důležité pro rozvoj regionu. Jsem rád, že zajímavých a spolehlivých firem u nás přibývá. Vloni ocenění získalo například knihkupectví s kavárnou v Bílovci, hodslavické květinářství, řeznictví v Krnově nebo cestovní kancelář z Dolního Benešova. Věřím, že podobně spolehlivých firem v kraji přibývá,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Ocenění mohou získat firmy všech oborů podnikání. Osvědčení, které oceněné společnosti získají, garantuje spolehlivost a kvalitu, ale také plnění právních předpisů. Hodnotící komise při vyhodnocování přihlíží i na image firmy mezi spotřebiteli i u místní podnikatelské samosprávy.

Ocenění se uděluje na tři roky. Hodnotící komise je sestavená při Sdružení českých spotřebitelů. Na cenu mohou firmy navrhovat nejen členové Sdružení českých spotřebitelů, ale také zástupci místních nebo podnikatelských samospráv nebo samotní spotřebitelé.

Uzávěrka pro podání přihlášek s návrhy na udělení ceny je 31. července 2019. Bližší informace včetně formuláře pro podání návrhu je možné najít na webových stránkách Sdružení českých spotřebitelů.

Slavnostní předání plaket se na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje uskuteční v listopadu 2019.


24. června 2019
frame-scrollup