Zpráva

Bílovecká nemocnice byla oceněna jako úspěšná firma města Bílovce

Bílovecká nemocnice získala u příležitosti 120 let od svého vzniku důležité ocenění. Byla označena jako „Úspěšná firma města Bílovce“. Ocenění převzal ředitel nemocnice Zdeněk Horák z rukou místostarostky města Sylvy Kováčikové.

„Velice mě těší, že Bílovecká nemocnice toto ocenění získala. Když se nemocnice stane Úspěšnou firmou, znamená to, že nabízí kvalitní zdravotnickou péči, ale také, že je na vysoké organizační a manažerské úrovni. A to je velmi důležité. Vedení nemocnice má za úkol dobře hospodařit, dobře se starat o své zaměstnance. Tak, aby se neustále zvyšovala kvalita péče i úroveň pohodlí pacientů a zdravotnických pracovníků. V Bílovecké nemocnici se tento proces daří a Moravskoslezský kraj bude v podpoře Bílovecké nemocnici nadále pokračovat,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

Ocenění bylo uděleno za poskytování zdravotnické péče občanům Bílovce a okolí. „Velmi si tohoto ocenění vážím a věřím, že i toto ocenění může do Bílovecké nemocnice přilákat další zdravotní kapacity a nové kolegy. Když jsem před rokem a půl nastoupil do funkce ředitele Bílovecké nemocnice, bylo mým úkolem dostat ji z nejhoršího, umožnit zachování zdravotní péče pro Bílovec a přilehlé okolí a stabilizovat ekonomiku. Po roce a půl mého působení mohu říct, že nemocnice je z nejhoršího venku, nepotýkáme se s nedostatkem personálu, nechybí nám primáři několika oddělení, zlepšovat se začala také finanční situace a po zhruba dvou letech se naši zaměstnanci dočkali navýšení mezd o rovných deset procent. A další navýšení chystáme i na tento rok,“ dodal ředitel nemocnice Zdeněk Horák.


29. května 2018
frame-scrollup