Zpráva

Do kraje dorazily respirátory třídy FFP2 z Číny

Do Moravskoslezského kraje dnes dorazila dodávka 52 302 respirátorů FFP2, které včera přiletěly do Česka z Číny. Dodávka tohoto zdravotnického materiálu je určena pro primární zdravotnickou péči.

Z ostravské fakultní nemocnice, kde jsou v tuto chvíli tyto respirátory uskladněny, budou během soboty 21. března rozvezeny na jednotlivá výdejová místa, tedy do krajských nemocnic v  Karviné, Frýdku-Místku, Opavě, Krnově, v Bílovci a na krajský úřad v Ostravě.  

Uspokojíme tak objednávky zdravotníků z minulého týdne, z prvního kola objednávek. Budou distribuovány respirátory FFP2. FFP3 budou už jen a pouze pro zdravotníky v exponovaných místech s vysokou mírou pravděpodobnosti nákazy. V následujících dnech očekáváme zásilku dalších ochranných pomůcek z Číny, a ty už budeme distribuovat podle nových objednávek. Upozorňuji, že objednávkový systém pro následující týden se uzavře dnes ve 20 hodin,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Distribuce mezi jednotlivé objednavatele bude organizována stejně jako minulý týden. „Zásilka bude rozvezena na jednotlivá výdejová místa. Tam je určená kontaktní osoba a připraven harmonogram výdeje. O tom, že je zásilka připravená, budou všichni objednavatelé informováni e-mailem nebo telefonicky. Žádám všechny, aby na výdejová místa přijeli, až po potvrzení, že je jejich ‚balík‘ připraven v daném termínu a zabránili tak shlukování lidí,“ vyzývá hejtman Ivo Vondrák.

OKRES

VÝDEJNÍ MÍSTO

Ostrava

Krajský úřad Moravskoslezského kraje

Opava

Slezská nemocnice v Opavě, p.o.

Bruntál

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.

Karviná

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, p.o.

Frýdek-Místek

Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o.

Nový Jičín

Bílovecká nemocnice, a.s.


21. března 2020
frame-scrollup