Zpráva

Krajská nemocnice v Třinci má nového ředitele

Nemocnice Třinec, která je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje, bude mít od 1. března 2018 nového ředitele.

Výběrové řízení na tuto pozici bylo vypsáno na základě rezignace Tomáše Stejskala, který nemocnici vedl od roku 2013. Dnes rada kraje rozhodla, že do čela krajské nemocnice bude jmenován kardiolog Zdeněk Matušek.

Původní ředitel Tomáš Stejskal na svou funkci rezignoval k 31. prosinci 2017, a to kvůli napjatým personálním vztahům v nemocnici.

„O místo nového ředitele se přihlásilo celkem 6 uchazečů. Jedna přihláška nebyla kompletní a byla vyřazena. 12. ledna proběhlo první kolo výběrového řízení, kde se tedy představilo pět zájemců. O týden později byl ve druhém kole vybrán nejvhodnější uchazeč. Věřím, že Zdeněk Matušek bude pro fungování třinecké nemocnice přínosem. Kromě toho, že je uznávanou lékařskou osobností, také detailně zná prostředí fungování nemocnice, což je nepopiratelně výhodou,“ řekl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer a dodal, že důležitým kritériem ve výběru nového ředitele nemocnice v Třinci byla i propracovaná vize budoucího fungování nemocnice.

„Přednostně se chci zaměřit na zlepšení vzájemné komunikace mezi jednotlivými primariáty, stabilizaci personálu a zahájení jednání se zdravotními pojišťovnami o rámcových smlouvách na úhradu zdravotní péče na dalších 5 let,“ uvedl Zdeněk Matušek, který do funkce ředitele krajské nemocnice nastoupí k 1. březnu 2018.


23. ledna 2018
frame-scrollup