Zpráva

Ministr zdravotnictví navštívil krajské nemocnice

Krajské nemocnice v Třinci, Karviné-Ráji a Orlové navštívil v pátek 14. 12. ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zajímal se mimo jiné o to, jak v praxi fungují tzv. optimalizační změny, které jsou nutné v krajských nemocnicích provést, aby zdravotní péče byla kvalitnější, dostupnější a ekonomicky „schůdná“. Doprovázeli ho moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer.

V Nemocnici Třinec byla v rámci optimalizace zrekonstruována dětská stanice na zvýšenou kapacitu 17 lůžek včetně 5 lůžek intenzivních, aktuálně probíhá rekonstrukce intermediárního oddělení interní kliniky. Podařilo se také navýšit počet lékařů o dvacet. V Orlové a v Karviné se hledá nejvhodnější varianta. Vedení kraje za účasti ministra zdravotnictví o tom debatovalo mimo jiné i s odboráři orlovské nemocnice, kteří s navrhovanými změnami nesouhlasí.

Nejsem příznivcem nějakého ‚zemětřesení‘. Nicméně změny v orlovské nemocnici jsou skutečně nezbytné. Shodla se na tom opravdu nezávislá skupina odborníků, výbor zdravotní a preventivní péče krajského zastupitelstva. Tento postoj na svém jednání vzali na vědomí také krajští zastupitelé. Je teď na řediteli karvinské nemocnice aby do konce února předložil detailní a ucelený návrh, jakým budou změny na orlovském pracovišti nemocnice Karviná-Ráj probíhat. Musíme společně najít přijatelný kompromis, dohodnout se, kdy, v jakém časovém horizontu a v jaké hloubce změny realizovat. Tak, aby to co nejméně bolelo, bylo ku prospěchu pacientů a zaměstnanci byli spokojeni. Jsem přesvědčen, že je to vše hlavně o komunikaci, proto se osobně sejdu a budu jednat se starostou města Orlové, s primářem ortopedie orlovské nemocnice a dalšími zaměstnanci. Totéž bude dělat i ředitel nemocnice, vítány jsou všechny návrhy řešení. Věřím, že velmi rychle konsensus najdeme,“ řekl hejtman Ivo Vondrák.


17. prosince 2018
frame-scrollup