Zpráva

Moravskoslezský kraj se již popáté zapojil do Evropského týdne mobility

Před pěti lety uspořádal krajský úřad poprvé akci s názvem Na úřad bez auta! s první stovkou zapojených úředníků. Postupně se k této myšlence přidávala další města v kraji. V letošním roce se k osvětové akci, která se konala 21. 9. 2016 v rámci Evropského týdne mobility, společně připojilo již přes 600 zaměstnanců hejtmanství, několika desítek krajských příspěvkových organizací a městských úřadů v kraji – Kopřivnice, Krnova, Opavy, Hlučína a Frenštátu pod Radhoštěm.

Letošní téma „Chytrá a udržitelná mobilita - investice pro Evropu“ s heslem „Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika“ vybízí k úvaze nad volbou dopravy, která může znamenat úsporu peněz pro každého občana za auto a pohonné hmoty.

„Uspořit mohou i municipality prostřednictvím kvalitního dopravního plánování, využitím nových informačních technologií a využitím vozidel s alternativním pohonem, jako jsou elektřina nebo stlačený zemní plyn. Uspořené finanční prostředky mohou pak směřovat do jiných oblastí pro další zkvalitňovaní života obyvatel,“ řekl náměstek hejtmana Daniel Havlík.

„Akci Na úřad bez auta! pořádáme již popáté. Můžu říct, že se pro nás stala již tradicí. Jsem také rád, že stejně jako vloni i letos se do této kampaně zapojila i okolní města. Nově se k akci připojila i řada našich příspěvkových organizací. Letošní téma chytré a udržitelné mobility je pro Moravskoslezský kraj velmi aktuální. Je to totiž jeden z nosných pilířů krajských aktivit při vytváření podmínek pro vznik pilotního chytrého regionu v ČR. Jeho cílem je zlepšení kvality života a životního prostředí nejen cestou postupné integrace inteligentních technologií, ale i koordinací a motivací měst a obcí v kraji,“ řekl Tomáš Kotyza, ředitel krajského úřadu, pro kterého jízda do práce na kole nebyla tento den žádnou výjimkou.

frame-scrollup