Zpráva

Soutěž Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2016/2017 zná své vítěze

Moravskoslezský kraj oceňuje již v 11. ročníku soutěže „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji“ školy na území celého kraje bez rozdílu zřizovatele za jejich mimořádné aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a vzdělávání k udržitelnému rozvoji. Ve školním roce 2016/2017 se do soutěže přihlásilo celkem 50 škol. Soutěž je členěna do tří kategorií – mateřské, základní a střední školy. Nejúspěšnější škola v každé kategorii obdrží certifikát „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2016/2017“ a dárkové poukazy na nákup pracovních pomůcek, experimentálního vybavení pro přírodovědné obory a ekologických pomůcek a hraček v celkové hodnotě 35 tisíc korun.

V kategorii mateřské školy obdrží certifikát Mateřská škola Vratimov, Na Vyhlídce 25.

V kategorii základní školy certifikát získá Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace.

V kategorii střední školy se certifikátem pochlubí Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace.

Rada kraje dále rozhodla ocenit pět škol referenčními listy „Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2016/2017“ a dárkovými poukazy na nákup experimentálního vybavení pro přírodovědné obory v hodnotě 11 tisíc korun také následující školy:

  • Masarykova Základní škola a mateřská škola Hnojník 120, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace,
  • Základní škola Bruntál, Jesenická 10,
  • Základní škola, Ostrava-Poruba, J. Valčíka 4411, příspěvková organizace,
  • Základní škola Ostrava, Nádražní 117, příspěvková organizace,
  • Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace.

Slavnostní předání certifikátů, referenčních listů a věcných darů vítězným školám se uskutečnilo ve čtvrtek 9. listopadu 2017 od 13,00 hodin v Multifunkční hale GONG v Dolní oblasti Vítkovice, Ostrava.

frame-scrollup