Zpráva

Tak trochu jiný gastrofestival, slibují pořadatelé

Ve dnech 20. – 22. září se v Ostravici uskuteční 1. ročník Gastrovice, který bude zaměřen na ryze české potraviny a kulinářské výrobky z nich. Jeho program je rozdělen na dvě části. První, kdy si mohou zájemci objednat po celý víkend speciální zážitková menu se, bude konat v Resortu Sepetná, hotelu Freud a Beskydském minipivovárku.

Hlavní program se odehraje v sobotu 21. září od 9 do 22 hodin na čtyřech gastro scénách – Resort Sepetná, hotel Freud, Beskydský pivovárek a centrum obce Ostravice. Návštěvníci se mohou těšit na vybrané speciality české kuchyně, zajímavá menu i sladkosti, festival minipivovarů i víno od několika vinařů. K ochutnání budou nabízeny poctivé lokální potraviny a další výrobky od místních producentů. Během dne budou probíhat tematické ukázky výroby, přípravy pokrmů a přednášky, rozezní se hudba a děti budou moci vyrábět v tvořivé dílně. Program doplní také skvělé gastro cooking show Pavla Karchera a Marcela Ihnačáka, degustace vína nebo rumu.

V centru Ostravice se v sobotu představí držitelé ocenění Regionální potravina a držitelé Ceny hejtmana Moravskoslezského kraje, který je rovněž partnerem této akce. Mezi oceněné výrobky, které budou moci návštěvníci ochutnat, patří masné výrobky společnosti MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA, cukrářské výrobky z nabídky Labumix, zelí s jablky a křenem Jaroslavy Fojtíkové, květový libavský med Dalibora Vranika, smrkové výhonky a bylinný čaj od společnosti Solertus, chléb z Rychvaldské pekárny, ovesný hrníček s jablky a skořicí bez lepku společnosti SEMIX PLUSO a česnekové farmářské brambůrky z E-VITAE ovoce a zelenina s.r.o.

Bohatý program Gastrovice neumožňuje v této krátké zprávě zmínit vše, podívejte se proto na webové stránky akce www.gastrovice.cz, kde si můžete rezervovat také víkendové menu.

frame-scrollup