Zpráva

Výrobce regionálních potravin modernizuje provoz

Farma U Stromovouse, která získala ocenění Regionální potravina za svůj sýr Jesenický bochník, modernizuje provoz. Slavnostního otevření nové mlékárny Roklinka se 3. května 2019 zúčastnila náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová.

„Farma U Stromovouse se může pochlubit skvělými výrobky z kozího a kravského mléka, ale také zajímavými projekty. Je skvělé, že jsou v našem regionu farmáři, kteří se kromě výroby vlastních produktů věnují i environmentální výchově. Na tuto farmu jezdí díky projektům podpořeným Moravskoslezským krajem děti, aby se seznámily s tím, jak to na farmě vypadá a jak náročný je proces při výrobě mléčných výrobků. Děti si během exkurze mohou vyzkoušet, jak se dojí mléko a jak chutná čerstvě vyrobený sýr,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová s tím, že kraj také podpořil vznik naučné stezky.

„Naučná stezka Zdraví a příroda v Jeseníkách návštěvníkům na místní farmě představuje zvířata, zdejší produkty a zdravý životní styl. Lidé mají možnost strávit příjemné chvíle v jesenické přírodě a něco zajímavého se dozvědět. A co považuji za nejdůležitější, tyto exkurze pomáhají nejen dětem, ale i dospělým získat bližší vztah k životnímu prostředí. Jsem proto ráda, že se majitelům farmy podařilo otevřít novou mlékárnu. Fandím lidem, kteří svou práci dělají srdcem a myslí při tom i na něco jiného než na vlastní prospěch,“ uzavřela náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová.


3. května 2019
frame-scrollup