Zpráva

XIII. ročník Festivalu dřeva a finále soutěže dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě se 23. 9. 2017 uskuteční XIII. ročník Festivalu dřeva a finále soutěže dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES o titul mistra České republiky 2017.

Vůbec poprvé bude v Ostravě na Festivalu dřeva k vidění souboj nejlepších sportovních dřevorubců ČR, včetně vicemistra světa Martina Komárka, o titul STIHL® TIMBERSPORTS® CZECH SERIES 2017. Soutěží se v šesti disciplínách: Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw.

Na Festivalu dřeva, který se uskuteční na Slezskoostravském hradě a v jeho okolí, bude čekat návštěvníky, kromě závodů dřevorubců, také velmi bohatý program pro celou rodinu. Starodávný jarmark, zvěřinové hody, poprocková legendární skupina Turbo, cimbálovka Kubalovci a folklorbeatová skupina Docuku.

Akci doprovodí i dřevosochaři, kteří na akci vytvoří sochy a plastiky a k vidění budou také historická řemesla: výrobci dřevěných hraček, keramiky a suchých vazeb, košíkáři, dráteníci. Součástí akce bude mimo jiné prezentace zahradní a lesní techniky.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce, soutěže, tvořivá dílnička, naučná a poznávací expozice Lesů ČR, LS Ostrava „CESTA DO LESA“ a lesní pedagogika Vojenských lesů a statků ČR „UČÍME SE O LESE“.

Vstup na Festival dřeva v Ostravě bude opět ZDARMA. Více na www.festivaldreva.cz

frame-scrollup