Aktuální informace

ilustrační obrázek
Czech Invest pořádá seminář k novele zákona o investičních pobídkách Agentura CzechInvest ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR pořádají ve středu 26.2. seminář zaměřený na novelu zákona…
ilustrační obrázek
Vyhlášen dotační titul na podporu podnikání Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo další výzvu dotačního titulu Nemovitosti - Uhelné regiony, který je zaměřený na podporu…
ilustrační obrázek
Regionálním vítězem podnikatel a živnostník roku je cyklo obchod a pekař Hospodářské noviny každoročně vyhlašují soutěž o nejlepší firmu a živnostníka. V regionálním vyhlášení soutěže Vodafone firma…
ilustrační obrázek
Nový web představuje investiční prostředí Moravskoslezského kraje Společnost Moravskoslezské Investice a Development, která působí jako krajská servisní organizace na podporu podnikání a investic v…
ilustrační obrázek
Výrobní závod automobilových komponentů Aludyne v Ostravě zaměstná 350 lidí Společnost Aludyne včera slavnostně zahájila provoz závodu na výrobu hliníkových komponentů v Contera Parku Ostrava City. Výrobce…
ilustrační obrázek
Nová výzva pro malé a střední podniky Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci programu OP PIK vyhlásilo výzvu zaměřenou na modernizaci zastaralých a technicky…
ilustrační obrázek
Říjen ve znamení veletrhů a konferencí První polovina října byla pro Moravskoslezský kraj z hlediska událostí velice pestrá. Moravskoslezský kraj se již tradičně prezentoval…
ilustrační obrázek
Letošní konference Invest More na téma digitální budoucnosti a kyberbezpečnosti Již pátým rokem uspořádala pod záštitou Moravskoslezského kraje společnost Moravskoslezské Investice a Development, a.s. konferenci…
ilustrační obrázek
Schválena novela zákona o investičních pobídkách Koncem července prošla senátem novela zákona o investičních pobídkách, kterou o dva týdny později stvrdil svým podpisem také…
ilustrační obrázek
Agentura pro regionální rozvoj a.s. má nové jméno Dne 10. 4. 2018 byl změněn název Agentury pro regionální rozvoj, a.s., na Moravskoslezské Investice a Development, a.s.…
ilustrační obrázek
Lady Business 2018 Ženy - podnikatelky se mohou přihlásit do soutěže o titul LADY BUSINESS MSK.
Od 3. dubna 2018 mají ženy podnikatelky a ženy z neziskových organizací možnost přihlásit se…
Přihlaste se do soutěže o nejlepší inovativní nápady, realizaci vybraných projektů podpoří kraj až půl milionem korun
Přihlaste se do soutěže o nejlepší inovativní nápady, realizaci vybraných projektů podpoří kraj až půl milionem korun Soutěž o nejlepší chytrá řešení v zavádění inteligentních technologií, které budou lidem v regionu šetřit čas i peníze a usnadňovat jim život, vypsal Moravskoslezský kraj.
Své inovativní nápady může do dotačního titulu přihlásit malý podnikatel i větší firma…
Brownfield trip v Moravskoslezském kraji
Brownfield trip v Moravskoslezském kraji 7. září se uskuteční Brownfield trip v Moravskoslezském kraji – akce, která nabízí jedinečnou příležitost dozvědět se více o možnostech revitalizace brownfieldů v našem kraji. Letošní ročník jsme věnovali ZÁMKŮM A HISTORICKÝM OBJEKTŮM.
Budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do prostor objektů, které již prošly částečnou…
ARR_new.png
Podniky se mohou přihlásit do třetí veřejné soutěže v programu TRIO pro oblast klíčových technologií Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 15. května 2017 veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích v programu TRIO.
TRIO je programem na podporu aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje se zaměřením na…
ARR_new.png
Třinec – nejlepší město pro byznys v Moravskoslezském kraji Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice.
Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České…
ARR_new.png
Nová investice v kraji – i díky ARR přichází do Ostravy americká firma CHASSIX Americká společnost Chassix postaví v Ostravě na zelené louce továrnu na výrobu automobilových podvozků za 50 milionů dolarů (téměř 1,3 miliardy korun).
Vyrábět tam chce už na začátku příštího roku, zaměstná až 350 lidí. Informaci firma…
Nová továrna v CTParku v Ostravě- Hrabové plánuje zaměstnat až 150 lidí Společnost A123 Systems, která se zabývá vývojem a výrobou pokročilých lithium-iontových autobaterií a systémů uchování energií, rozšíří své působení v Evropě.
Ve čtvrtek 2. března proběhne slavnostní otevření nového závodu v CTParku v…
ARR_new.png
Krnov hledá firmy do své nové průmyslové zóny Město Krnov v těchto dnech zveřejnilo oficiální nabídku pro firmy, které se tak již mohou ucházet o prostory nově rozšířené průmyslové zóny Červený Dvůr.
Výstavbu II. etapy této průmyslové zóny dokončilo město ke konci roku 2016. Tato zóna, v…
ARR_new.png
Opero, nový prostor pro podnikatele v Praze Finalista soutěže EY Podnikatel roku Pavel Bouška otevřel nedávno v Praze skvělé místo pro podnikatele z celé České republiky.
Opero bylo vybudováno a vybaveno tak, aby sloužilo jako vysoce reprezentativní základna pro…
ARR_new.png
Ostravští vědci vyvinuli odolnější beton Mezi takřka univerzální stavební hmoty se již dlouho řadí beton.
I takto tradiční hmota se dá inovovat. Jednou z novinek, kterou zkoušejí vědci na VŠB - TU…
ARR_new.png
ATS představilo nejnovější trendy v oblasti chytrých továren a Průmyslu 4.0 Společnost ATS aplikované technické systémy s.r.o., která vybojovala 2. místo v soutěži Inovační firma Moravskoslezského kraje, uspořádala odborný seminář pro výrobní podniky, tentokrát na téma Průmysl 4.0 a Smart Manufacturing.
Seminář ATS Knowledge Day se konal počátkem listopadu v Novém Jičíně. Účastníci…
ARR_new.png
Areál Marlenky se rozroste o novou halu Výrobce medových dortů a dalších produktů z medu, společnost Marlenka ve Frýdku-Místku, chystá rozšíření.
Areál se rozroste o chlazený sklad se zázemím. Investice do stavby nové haly má dosáhnout 60…
ARR_new.png
Firma MEPAC CZ, s.r.o., Inovační firma Moravskoslezského kraje roku 2013, získává další ocenění Společnost MEPAC CZ, s.r.o., historicky první vítěz titulu Inovační firma Moravskoslezského kraje 2013, slaví další úspěchy.
Exponát společnosti MEPAC CZ, s.r.o. získal na 58. Mezinárodním strojírenském veletrhu…
ARR_new.png
Lavoro - nový web s nabídkami práce vyžadující znalost italštiny a dalších jazyků Na začátku října spustila Italsko-česká obchodní a průmyslová komora nový portál s nabídkami práce www.lavoro.cz.
Nový portál je určen zejména italským, českým a mezinárodním firmám, jež chtějí oslovit…
ARR_new.png
Nenechte si ujít konferenci KONCEPT PRŮMYSL 4.0 Dne 30. 11. 2016 se v Třinci (v kulturním domě TRISIA) koná konference KONCEPT PRŮMYSL 4.0.
Odborníci zfirem jako je např. ŠKODA AUTO a.s., ELCOM, a.s. či ABB, s.r.o. se…
ARR_new.png
Nové výzvy v OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost jsou vyhlášeny! Firmy mají další možnosti získat v rámci OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost finanční prostředky.
Dne 24.10.2016 bylo vyhlášeno 9 nových výzev určených pro malé, střední i velké…
ARR_new.png
Poslední možnost registrace na jedinečné setkání s odborníky! Agentura pro regionální rozvoj, a.s. a Sdružení pro zahraniční investice - AFI pořádají dne 18. 10. 2016 kulatý stůl s podnikateli, investory a odborníky na téma JAZYKOVÁ (NE)VYBAVENOST ZAMĚSTNANCŮ A UCHAZEČŮ O PRÁCI.
Využijte posledních volných míst a registrujte se ještě dnes na toto jedinečné diskuzní…
ARR_new.png
Moravskoslezský kraj schválil první dvě regionální investiční pobídky Nově od letošního roku nabízí Moravskoslezský kraj poskytnutí individuálních dotací podnikatelským subjektům prostřednictvím tzv. regionální investiční pobídky.
Tyto pobídky jsou určeny podnikům, které v našem regionu plánují zahájit či rozšířit…
ARR_new.png
Už potřetí start-upy v Moravskoslezském kraji bojovaly o přízeň investorů 15. září 2016 v Garage Clubu Ostravě Martinově proběhlo 3. setkání start-upů a investorů, které stejně jako v minulých letech organizuje Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.
Vítězem třetího setkání StartUp Harvest se stal Jan Nezval autor projektu N-ROTE, jde o…
ARR_new.png
Hledá se dvanáctý vítěz regionálního klání o titul EY Podnikatel roku 2016 Moravskoslezského kraje Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka vyhlásila již dvanáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje.
Loňským vítězem se stal Rudolf Gregořica, výkonný ředitel a předseda představenstva…
ARR_new.png
Hlasujte a vyberte nejlepší inovační firmu Moravskoslezského kraje! Celkem 17 firem s 18 projekty se přihlásilo do 4. ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou v dubnu letošního roku vyhlásil Moravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj.
Soutěž je zacílená na malé střední a velké firmy, které mohly přihlásit svůj inovovaný…
ARR_new.png
Kraj prostřednictvím inovačních voucherů podporuje dlouhodobou spolupráci firem a výzkumných institucí Záměr Moravskoslezského kraje, podpořit finančními prostředky ve formě inovačních voucherů dlouhodobou spolupráci mezi firmami a výzkumnými institucemi, se daří naplňovat.
Vyplývá to z šetření, které pro kraj zpracovala krajská Agentura pro regionální rozvoj. Z…
ARR_new.png
Krajské Inovační vouchery firmám přináší konkrétní výsledky Inovační vouchery, kterými kraj již šestým rokem podporuje spolupráci firem a výzkumných ústavů, přináší firmám výsledky.
Podle podmínek programu může firma hodnotu voucheru; tedy až 300.000 Kč použít například…
ARR_new.png
Konference „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“ Vědecko-technologický park Ostrava, a. s. ve spolupráci s Invent Medical Group, s.r.o. pořádá mezinárodní konferenci „Inovace a mezioborová spolupráce v ortotice a protetice“, která je současně spojená i s výstavou v daném oboru.
Akce je určena pro studenty, vyučující VŠ, lékaře a jiné zdravotnické pracovníky,…
ARR_new.png
Letošní Brownfield Trip se zaměří na areály bývalých dolů Rezervujte si v kalendáři čtvrtek 22. září 2016 – v tento den pořádá Moravskoslezský kraj prostřednictvím své Agentury pro regionální rozvoj a ve spolupráci se společností Asental každoroční akci zaměřenou na problematiku brownfields.
Letošní ročník bude zaměřen na severovýchodní část Moravskoslezského kraje, a to formou…
Startup logo
Soutěž StartUp Harvest je v plném proudu Šestnáct startupistů se během dvou srpnových dnů předvedlo před zkušenými kouči, Jiřím Kubicou, zakladatelem Moravia Seed Fondu a Zdeňkem Rudolským, spoluzakladatelem Impact HUB Ostrava.
Celkem 12 jich pak postoupí do finále soutěže a Vy můžete být u toho! Zajímají vás…
Tieto
Tieto přichází s akcí „Tieto Nerds“ Dne 15. září 2016 se v Ostravě otevírá 90 denní akcelerační program „Tieto Nerds“.
Začínající podnikatelé, start-upy nebo majitelé firem potřebující nový impuls mohou v…
VHM_logo.png
Vítkovice dodají Bělorusku stroje pro těžbu draselných solí Kontrakt na dodávku těžních strojů do Běloruska v hodnotě 150 milionů korun uzavřely Vítkovice Heavy Machinery ze skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG).
Stroje jsou určeny pro koncern Bělaruskalij, který je třetím největším těžařem…
ARR_new.png
Další podpora výzkumu, vývoje a inovací ve firmách je tady! V operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) byla vyhlášena nová výzva s názvem Potenciál II. na zavedení či rozšíření vlastních výzkumných a vývojových kapacit firem.
Podniky všech velikostí mohou za účelem založení nebo rozvoje center průmyslového výzkumu,…
Logo_Stant
Karvinský závod Stant Manufacturing získal dvě ocenění Společnost Stant Corporation získala v letošním roce dvě zákaznická ocenění kvality pro svůj karvinský závod.
První z nich byla cena Volvo Cars Quality Excellence (VQE), která společnost Stant ocenila jako…
VHM_logo.png
Vítkovice Machinery Group dodají ocelárnu do Saúdské Arábie Skupina Vítkovice Machinery Group VMG podepsala kontrakt na tzv. basic design, tedy na technologické řešení ocelárny metalurgického závodu v Saúdské Arábii.
Vítkovická strojírenská skupina bude zodpovědná za dodávku kompletní nové ocelárny,…
ARR_new.png
Nová linka na zpracování těžebního odpadu odstraní ekologickou zátěž Na konci července byla slavnostně zahájena stavba speciální separační linky.
Ta bude zpracovávat těžební odpad uložený na odvalu Heřmanice, který patří mezi…
V Moravskoslezském kraji pracuje stále více zahraničních zaměstnanců V Moravskoslezském kraji stále přibývá cizinců, kteří zde pracují.
Zahraniční zaměstnanci nacházejí práci především v profesích, kde se projevuje…
Karviná získala dalšího investora pro zónu Nové Pole, zaměstnat chce 250 lidí Průmyslová zóna Nové Pole ve Starém Městě bude brzy bohatší o nového investora, který chce nabídnout 250 pracovních míst.
Jde o polského výrobce dřevěných komponentů do zahrad, firmu Martyna. V Karviné bude podnikat…
ARR_new.png
Nová aplikace pro cizince pracující v Moravskoslezském kraji Na základě poptávky krajských firem zaměstnávající zahraniční zaměstnance vyvinul Moravskoslezský kraj prostřednictvím své Agentury pro regionální rozvoj novu aplikaci, určenou právě pro cizince zde pracující.
Aplikace cizincům poskytuje v anglické a německé mutaci ucelené informace, kde se dozví…
TAČR logo.jpg
Technologická agentura nabízí výzkumným organizacím i podnikům spolupráci s Koreou Technologická agentura České republiky byla v souvislosti s vyhlášenou 3. veřejnou soutěží programu DELTA kontaktována korejskou…
ARR_new.png
Zmapovali jsme přes 200 nových brownfieldů v Moravskoslezském kraji Pracovníci Agentury pro regionální rozvoj provedli terénní šetření v 77 obcích MSK zaměřené na mapování brownfieldů. Celkem se podařilo zmapovat přes dvě stě nových brownfieldů.
Výstupem šetření jsou komplexní informace o jednotlivých brownfieldech, např.  o…
ARR_new.png
V Ostravě se budou vyrábět ekologicky šetrnější baterie Společnost A123 otevře ve 2. polovině roku 2016 nový výrobní závod v Ostravě.
Společnost A123 Systems, která se zabývá vývojem a prodejem pokročilých lithiovo-iontových…
CzechInvest_logo.jpg
Regionální kancelář agentury CzechInvest mění sídlo! Od 1. dubna 2016 sídlí Regionální kancelář agentury CzechInvest pro Moravskoslezský kraj na nové adrese.
Od 1. dubna 2016 sídlí Regionální kancelář agentury CzechInvest pro Moravskoslezský kraj…
ARR_new.png
Setkání podnikatelů a zástupců kraje v Bruntále Více než 20 firem z Rýmařovska a Bruntálska se v minulém týdnu zúčastnilo setkání se zástupci Moravskoslezského kraje, Agentury pro regionální rozvoj, města Bruntál a Rýmařov.
V Bruntále se debatovalo o podmínkách podnikání v této lokalitě a o tom, co pro podnikatele…
ARR_new.png
Soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje vyhlášena již počtvrté! Úspěšná soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje bude letos vyhlášena už počtvrté.
O pomyslného inovačního oskara se letos mohou utkat nejen firmy, ale poprvé také základní,…
up_logo_zakladni_rgb.jpg
Úřad práce začne od dubna poskytovat příspěvek na dojíždění ÚP ČR začne příspěvek poskytovat v rámci pilotního provozu od dubna 2016 také v Moravskoslezském kraji.
Uchazeči o zaměstnání, kteří budou nastupovat do práce mimo obec, ve které mají…
mpo-logo_new.jpg
Inovační vouchery pro malé a střední firmy jsou na dosah! Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásí v květnu výzvu „Inovační vouchery“.
Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro…
Mölnlycke_logo.jpg
Mölnlycke Health Care staví novou továrnu v areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově Švédská firma Mölnlycke Health Care zahájila stavbu nové továrny v areálu bývalého Dolu Dukla v Havířově na Karvinsku.
Továrna bude  vyrábět jednorázové chirurgické sety a nabídne nová pracovní místa.…
Řada setkání s firmami pokračuje v Krnově! Agentura pro regionální rozvoj a Moravskoslezský kraj pokračuje ve schůzkách s podnikateli z průmyslových zón na území kraje.
Tentokráte se podnikatelé se zástupci veřejné správy sešli v Krnově. Celkem 16 firem…
CzechInvest_logo.jpg
V roce 2015 dojednal CzechInvest investice za 45 miliard korun 106 tuzemských a zahraničních investic dojednala v roce 2015 agentura CzechInvest.
Do české ekonomiky díky tomu přiteče bezmála 45 miliard korun a vznikne přesně 14 040…
bcc-logo-270x100px-sep-15-Ym3Ii8.jpg
Britský den v Ostravě pro malé a střední firmy! Britská obchodní komora v České republice zve malé a střední podniky na Britský den v Ostravě.
Tato jednodenní přednášková a networkingová akce se uskuteční dne 5. dubna 2016 od…
logo_ARR.jpg
Možnosti získání dotací na revitalizaci brownfieldů v aktuálním programovém období I v aktuálním programovém období existují značné možnosti pro získání dotací na revitalizace brownfieldů ze strukturálních fondů EU, zde uvádíme jejich výčet.
Hlavním operačním programem (OP), který nabízí možnosti dotací pro revitalizaci starých…
logo_ARR.jpg
Tradiční lednový nárůst nezaměstnaných byl v Moravskoslezském kraji nejnižší od roku 2008 Počet evidovaných uchazečů o zaměstnání v Moravskoslezském kraji se ke konci ledna sice zvýšil na dohromady 73 586, nicméně tradiční lednový nárůst nezaměstnaných byl nejnižší od roku 2008.
V lednu nezaměstnanost roste pravidelně a ani letošní rok nebyl výjimkou. K nárůstu…
logo_ARR.jpg
Představen nový projekt revitalizace obchodního domu Ostravica – Textilia Diskuzní večer na téma obnovy bývalého obchodního domu Ostravica v centru Ostravy se za velkého zájmu veřejnosti uskutečnil ve středu 3. února ve Staré Aréně v Ostravě.
Mezi pozvanými hosty se objevili primátor Ostravy Tomáš Macura, hlavní architekt Ostravy Cyril…
VHM_logo.png
Vítkovice dostavěly v Turecku tepelnou elektrárnu Yunus Emre Elektrárna Yunus Emre, která byla postavena na klíč skupinou VÍTKOVICE MACHINERY GROUP (VMG), byla uvedena do provozu 30. ledna
Skupina VMG je také hlavním dodavatelem technologií pro uvedenou elektrárnu. Na parametrech…
logo_ARR.jpg
Snídaně s investory tentokrát zavítala do průmyslové zóny František v Horní Suché Další z řady snídaní s investory se uskutečnila 3. 2. 2016 v Horní Suché v Průmyslové zóně František.
Zástupci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, krajské Agentury pro regionální rozvoj a…
logo_ARR.jpg
Během pasportizace se povedlo evidovat 18 nových ostravských brownfieldů V pořadí třetí pasportizace brownfields, kterou ve spolupráci s VŠB Ostrava pořádá Agentura pro regionální rozvoj, byla tentokrát zaměřena na Ostravu, konkrétně na její východní část.
Tři skupiny studentů VŠB-TUO pod vedením odborných garantů navštívily celkově 44 předem…
Letiště Leoše Janáčka Ostrava.jpg
Letiště Leoše Janáčka v Mošnově odbavilo v loňském roce opět více cestujících Stejně jako v roce 2014 došlo i v minulém roce k nárůstu počtu cestujících, kteří využili služeb ostravského letiště.
Konkrétně v roce 2015 odbavilo letiště Leoše Janáčka celkem 309 000 cestujících,…
MSK logo
Mikropůjčky pro malé a střední podniky potřetí Moravskoslezský kraj vyhlašuje další, v pořadí již třetí, kolo mikropůjček pro malé a střední podniky.
Finanční prostředky v celkové výši 1 milion Kč budou poskytnuty z Regionálního…
hyundai_logo.jpg
Rok 2015 byl pro nošovický závod společnosti Hyundai úspěšný Rok 2015 byl pro Nošovický závod Společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) významný hned z několika pohledů.
V závodě bylo vyrobeno celkem 342 200 osobních automobilů a meziroční nárůst…
logo_ARR.jpg
Snídaně s investory z průmyslové zóny Nové Pole 14. ledna proběhlo v Karviné setkání zástupců veřejné správy s manažery tamní průmyslové zóny.
Vedení města Karviné v čele s primátorem Tomášem Hanzlem, zástupci Krajského…
VHM_logo.png
Vítkovice Heavy Machinery získaly významné zakázky ve Finsku a Indii Vítkovice Heavy Machinery (VHM), společnost ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group, získala pro rok 2016 nové významné zakázky ve Finsku a Indii.
Do Finska poputuje dodávka pro unikátní lodní pohony, do Indie nástrojová ocel. Zakázka na…
logo_ARR.jpg
Pasportizace brownfields se tentokrát zaměřila na Ostravu Ve čtvrtek 10. prosince proběhla v tomto roce již druhá pasportizace brownfields.
Agentura pro regionální rozvoj ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava na této akci vyhledává a…
logo_ARR.jpg
První Lady Business Moravskoslezského kraje je Hana Malurová, majitelka firmy ESKON, s. r. o. Titul první Lady Business Moravskoslezského kraje získala Hana Malurová, majitelka firmy ESKON, s.r.o. Prvenství vybojovala mezi 17 přihlášenými podnikatelkami.
Druhé místo obsadila Michaela Němcová (Pohřební služba Omega, s.r.o.) a třetí příčku pak…
IF logo obecné.PNG
Známe vítěze soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015! Vítězové letošního ročníku soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje 2015 byli oceněni dne 11. listopadu 2015 na slavnostním galavečeru v kancelářských prostorách Nová Karolina Park.
V kategorii malých a středních podniků byla nejlépe ohodnocena firma LumiTRIX s.r.o. z…
frame-scrollup