Menu

Tisková zpráva – Kraj podpoří vrcholový sport i menší sportovní kluby

Podpora sportu patří mezi priority Moravskoslezského kraje, krajští radní schválili příspěvky v celkové výši 66 milionů korun. Finance využije 49 sportovních klubů, které kraj reprezentují v nejvyšších celostátních soutěžích a dalších 505 sportovních organizací.

„Počítáme s tím, že se v tomto roce plnohodnotně rozběhne profesionální sport a hlavně, že se v brzké době vrátí amatérští sportovci na hřiště, ovály, do hal, nadšení fanoušci na tribuny a mladé sportovní naděje na intenzivní tréninky. Moravskoslezský kraj proto pokračuje v podpoře sportu, a to nejen toho vrcholového,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a upřesnil, že z krajské poklady letos půjde 36 milionů korun na vrcholový sport a 30 milionů korun na podporu sportovních organizací.

V rámci podpory vrcholového sportu přispěje kraj celkem 49 sportovním klubům, které soutěží na nejvyšší celostátní úrovni. Krajské peníze jsou určené na činnost těchto klubů včetně jejich přípravy mladých začínajících nadějných sportovců. „Stejně jako v přechozích letech se na krajskou podporu mohou spolehnout regionální prvoligoví fotbalisté nebo extraligová hokejová družstva. Kraj podpoří i další kolektivní sporty jako je volejbal, házená nebo basketbal. Přispějeme i na individuální disciplíny, jako je atletika, plavání, stolní tenis, ale i na méně tradiční sporty, například baseball, paragliding, vzpírání nebo badminton,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a dodal, že vrcholové kluby přišly kvůli koronaviru o příjmy ze vstupného a často i od sponzorů, krajská pomoc je tak letos o to důležitější.

Univerzální podporu pro všechny sportovní kluby z našeho kraje pro Moravskoslezský kraj už třetím rokem administruje Česká unie sportu. Letos kraj jejím prostřednictvím přispěje na činnost 505 klubů z regionu. „Počet podpořených sportovních organizací rok od roku narůstá, letos dokonce o více než padesát. To opět potvrzuje naše předpoklady, že administrace prostřednictvím České unie sportu je pro jednotlivé kluby jednodušší a výhodnější. Podpoříme kluby s členskou základnou 88 tisíc členů a více než třemi tisíci trenérů. Moc bych si přál, aby se k aktivnímu pohybu po konci pandemie vrátilo co nejvíce dětí i dospělých,“ vyčíslil náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že sportovní kluby mohou krajské peníze využít na svou činnost, provozní výdaje nebo například údržbu sportovišť.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.