Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Mládež a sport

dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Prevence rizikového chování u dětí a mládeže

Prevence rizikového chování u dětí a mládeže je zacílena zejména na školní děti a mládež a spadá do aktivit odboru školství. Velká část je věnována metodické pomoci a spolupráci se všemi zainteresovanými složkami působícími v prevenci rizikového chování. Je zde realizována státní a krajská politika v oblasti prevence.


dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Sport

V oblasti sportu se zaměřujeme na rozvoj tělovýchovy a sportu, včetně podpory handicapovaných sportovců, dále na dotační politiku a spolupráci s nestátními neziskovými organizacemi v Moravskoslezském kraji.

dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Soutěže a přehlídky

V této oblasti se zaměřujeme na organizaci a metodické vedení soutěží a přehlídek základních, základních uměleckých a středních škol, vyhledávání, podporu a propagaci úspěchů talentovaných žáků a podporu školní tělovýchovy.dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Krajská konference k prevenci rizikového chování

Moravskoslezský kraj pravidelně realizuje odborné konference k prevenci rizikového chování, které jsou určené zejména pro poradenské pracovníky školy - školní metodiky prevence, školní psychology či školní speciální pedagogy. Kromě odborných přednášek připravujeme i interaktivní workshopy.


dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Hry olympiády dětí a mládeže

Projekt Olympiády dětí je zaměřen zejména na žáky základních škol a víceletých gymnázií a jeho cílem je přispět k doplnění spektra možností pro pohybové a kulturní vyžití mladých lidí a k šíření ušlechtilých myšlenek olympiemi a soutěživosti mezi mládeži. Při konání her olympiády účastníci prožijí atmosféru a způsob organizace podobnou skutečným olympijským hrám.
dekorace
dekorace - prstýnky bílé

Tábory

Jak si vybrat správný tábor, který bude pro vaše dítě šitý na míru? Posíláte své dítě poprvé na tábor? Nevíte si rady?
Úřední hodiny pro veřejnost:

Úřední hodiny jsou od 28. prosince 2020 omezeny:
Po: 8:00‑13:00 hod.
St: 12:00‑17:00 hod.