Menu

Tisková zpráva – Krajský úřad Moravskoslezského kraje v plném rozsahu obnovil úřední hodiny

Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě se v pondělí 15. února opět otevřel veřejnosti v původním rozsahu. Zároveň však platí doporučení maximálně omezit osobní kontakty a vyřizovat vše potřebné elektronicky. Při osobní návštěvě je nutné dodržovat preventivní protiepidemická opatření.

„Úřední hodiny se vrátily do normálu. Kdo ale nemusíte, raději nechoďte a vyhněte se z preventivních důvodů osobnímu kontaktu. Většinu agendy je možné vyřídit elektronicky prostřednictvím Portálu služeb, který nabízí efektivní elektronickou komunikaci. Pokud je nezbytné osobní jednání, doporučuji se prostřednictvím tohoto portálu objednat a domluvit si schůzku tak, aby nedocházelo k větší koncentraci lidí na jednom místě,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě Tomáš Kotyza. Dodal, že pro osobní kontakt veřejnosti se zaměstnanci je vyčleněno přízemí hlavní budovy krajského úřadu.

„Povinností všech je dodržovat nařízená hygienická opatření – roušky, rozestupy, dezinfekce rukou a další, zaměstnanci i veřejnost musí počítat s tím, že jim při vstupu do budovy budeme měřit teplotu. Ti, kdo budou mít vyšší než 37,5 ℃, nebudou vpuštěni dovnitř,“ upřesnil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza s tím, že prostory krajského úřadu se intenzivně uklízejí virucidními dezinfekčními prostředky.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.