Menu

Tisková zpráva – Petr Koudela byl zvolen novým jednatelem společnosti Moravian‑Silesian Tourism

Společnost Moravian‑Silesian Tourism, s. r. o., bude mít nového jednatele. Tím se od 1. března 2021 stane Petr Koudela. Současný výkonný ředitel Dolní oblasti VÍTKOVICE nemohl přijít v lepší dobu. Cestovní ruch nyní potřebuje nové impulsy více než kdy jindy.

Moravian-Silesian Tourism, s.r.o. založil Moravskoslezský kraj v roce 2014. Společnost koordinuje destinační management a realizuje marketingové aktivity v oblasti cestovního ruchu. Stojí za úspěšnými kampaněmi jako Máme světový kraj nebo #vyzvaMSK nebo za projektem Technotrasa.

V loňském roce cestovní ruch zaznamenal velké ztráty. Nový impulz proto potřebuje více než kdy jindy. „Toto významné posílení týmu nemohlo přijít v lepší dobu. Cestovní ruch nyní potřebuje více než kdy jindy nové impulsy. Já pevně věřím, že jedním takovým bude Petr Koudela, který má v této oblasti mnoho zkušeností a úspěchů. Jasným a nesporným důkazem jeho osobních i pracovních kvalit je jeho práce v Dolní oblasti Vítkovice. Jsem přesvědčen, že tak jako se mu a jeho týmu podařilo z DOVky udělat nejnavštěvovanější místo našeho regionu, tak se mu podaří zvýšit i atraktivnost a návštěvnost celého našeho kraje,“ dodal náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Petr Koudela má dlouholeté zkušenosti v oblasti cestovního ruchu a projektového řízení i s budováním a řízením organizace. Jeho úkolem bude rozvíjet aktivity související s cestovním ruchem, zvyšovat úroveň služeb navázaných na cestovní ruch a propagovat Moravskoslezský kraj nejen v ČR, ale zejména v zahraničí.

S nástupem do pozice jednatele krajem zřizované společnosti Petr Koudela současně ukončí své působení v zapsaném spolku Dolní oblast VÍTKOVICE (DOV), kde působil jako výkonný ředitel. "Věřím, že zkušenosti ze zhruba desetileté práce v DOV zúročím právě v oblasti destinačního managementu Moravskoslezského kraje. Je to pro mě zajímavý posun. Chci navázat na dosavadní úspěchy agentury, naplno využít synergií a spolupráce s jednotlivými destinacemi, atraktivitami či událostmi v regionu. Určitě je zde i ambice posunout agenturu dál do projektové či infrastrukturální roviny a využít i plánovaných transformačních výzev," uvedl Petr Koudela. Vyvíjet a měnit se bude i DOV, který chystá novou etapu svého rozvoje jako výjimečné evropské vzdělávací a popularizační základny pro nové technologie. Do čela těchto procesů se už postaví nový výkonný ředitel, kterého si chce DOV vybrat do konce února.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.