Informace ke koronaviru
A A A
Menu

Logo - Cyrilometod

Již několik let Moravskoslezský kraj spolupracuje se spolkem Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje na přípravě Cyrilometodějské stezky. Spolupráce několika českých a slovenských krajů pomalu začíná přinášet ovoce. V září loňského roku byla Evropskému institutu kulturních stezek v Lucemburku podána žádost o certifikaci Cyrilometodějské stezky.

Od této chvíle probíhá evaluační proces a systematický sběr informací nezávislými hodnotiteli. Dne 10. dubna bude předložená žádost obhajována zástupci spolku v Lucemburku, poté bude hodnoticí proces ukončen a dojde k rozhodnutí, zda certifikát Kulturní stezka Rady Evropy získá či nikoliv.

Úsek Cyrilometodějské stezky vedoucí přes Moravskoslezský kraj je ve spolupráci s Biskupstvím ostravsko-opavským plánován z Radhoště směr Pustevny, Martiňák a dále přes Mezivodí, Bílou, Bílý Kříž, Kozubovou až do Jablunkova. Na tuto část by v budoucnu měla navázat stezka ve směru na polskou Wislu, Wadowice a Krakow.

V projektu Routes4U, který řídí Evropský institut kulturních stezek v Lucemburku, a jenž má býti platformou pro stakeholdery různých kulturních stezek, v rámci Danube Regionu byl projekt Cyrilometodějské stezky díky hlasování Slováků, Čechů, Bulharů, Srbů a Chorvatů vybrán jako vlajkový projekt kulturní stezky pro rozvoj v této oblasti.


telefon: 595 622 763
e-mail: martin.hiltavsky@msk.cz

Cyrilometodějská stezka má šanci stát se evropskou kulturní stezkou

Úřední hodiny pro veřejnost:

Úřední hodiny jsou od 28. prosince 2020 omezeny:
Po: 8:00‑13:00 hod.
St: 12:00‑17:00 hod.