koronaweb
Menu

Usnesení zastupitelstva a rady kraje

Usnesení zastupitelstva 1/12 ze dne 5. 11. 2020

    Zastupitelstvo kraje

    1/12                         5. 11. 2020
    1. zřizuje

    podle § 76 a násl. zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, ve funkčním období 2016 ‑ 2020 tyto výbory zastupitelstva kraje:

    a)    finanční

    b)   kontrolní

    c)    pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

    d)   pro národnostní menšiny

    e)    pro územní plánování a strategický rozvoj

    f)     zdravotní a preventivní péče

    g)   pro životní prostředí

    h)   pro zahraniční a přeshraniční spolupráci

    i)     pro dopravu

    j)     sociální

    k)    pro kulturu a památky

    l)     pro tělovýchovu a sport

    1/12                         5. 11. 2020
    2. stanoví

    maximální počet členů výborů zastupitelstva kraje zřízených podle bodu 1) tohoto usnesení, a to 15 (předseda a 14 členů)

    1/12                         5. 11. 2020
    3. rozhodlo

    navýšit počet členů výboru pro národnostní menšiny na 17 (předseda a 16 členů)

    1/12                         5. 11. 2020
    4. volí

    tyto předsedy a členy výborů zastupitelstva kraje:

    a)     výbor finanční

    předseda:

    Róbert Masarovič, MSc., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    členové:

    ·         Jakub Dedek, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         JUDr. Václav Dobrozemský, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09)  

    ·         Ing. Vít Slováček, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)   

    ·         Ing. Šárka Šimoňáková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09)  

    ·         Ing. Dana Forišková, Ph.D.

    ·         Ing. Jakub Chlopecký, Ph.D.

    ·         Ing. Ondřej Klučka

    ·         Ing. Vít Macháček  

    ·         Ing. Pavel Meletzký

    ·         Pavel Pabjan  

    ·         Ing. Bc. Jan Rejman, DiS.  

    ·         Ing. Petr Smrček 

    ·         Ing. Jan Stanjura 

    b)     výbor kontrolní

    předseda:

    Ing. Ivan Strachoň, člen zastupitelstva kraje (KSČM)

    členové:

    ·         JUDr. Václav Dobrozemský, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09)  

    ·         Mgr. Stanislav Kopecký, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Róbert Masarovič, MSc., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Tomáš Miczka, člen zastupitelstva kraje (SPD)

    ·         JUDr. Ondřej Ručka, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Mgr. Petra Tesková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Miroslav Halatin 

    ·         Mgr. Marcel Jedelský  

    ·         Roman Jurík  

    ·         Květa Kubíčková

    ·         Mgr. Pavel Kawulok  

    ·         Mgr. David Maryška

    ·         Mgr. Petra Řezáčová 

    ·         Mgr. Jiří Stoch

    c)     výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

    předseda:

    doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    členové:

    ·         PhDr. Jaroslav Dvořák, člen zastupitelstva kraje (ČSSD) 

    ·         Mgr. Alena Grosová, členka zastupitelstva kraje (KSČM)  

    ·         Mgr. Simona Horáková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Mgr. Vlastimil Janiczek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Mgr. Zdeněk Karásek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Bohuslav Niemiec, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)  

    ·         Mgr. Petra Tesková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         RNDr. Jan Veřmiřovský, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Mgr. Arnošt Žídek, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Mgr. Michaela Davidová

    ·         Ing. Ivo Kantor

    ·         Mgr. Monika Klapková

    ·         Tomáš Kvašný  

    ·         Mgr. Martin Šrubař  

    d)     výbor pro národnostní menšiny

    předseda:

    Ing. Vít Slováček, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)

    členové:

    ·         Martina Dušková, členka zastupitelstva kraje (Piráti) 

    ·         PhDr. Igor Hendrych, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Štefan Baba  

    ·         Jolana Bocková

    ·         Mgr. Andrzej Bizoń  

    ·         Denis Ferenc

    ·         Jan Fojtík  

    ·         Bc. Jana Hellerová

    ·         RSDr. Tadeáš Hlawiczka 

    ·         Cyril Koky  

    ·         Pavel Kolář

    ·         Jiří Lévay

    ·         Bc. Věra Pražáková   

    ·         RNDr. Roman Strzondala  

    ·         Ing. Tan Trinh

    ·         Halina Szczotka

    e)     výbor pro územní plánování a strategický rozvoj

    předseda:

    MUDr. Bc. Ondřej Němeček, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    členové:

    ·         Mgr. Monika Brzesková, členka zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)

    ·         Jiří Demel, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Ing. Zbyněk Gajdacz, MPA, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Ing. Miroslav Hajdušík, MBA, člen zastupitelstva kraje (KSČM) 

    ·         Mgr. Josef Alexander Matera, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Ing. Vladimír Návrat, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Ing. Zuzana Bajgarová

    ·         Petr Kopínec

    ·         Bc. Jakub Míček

    ·         Ing. Roman Przybyla   

    ·         Bc. Michal Šíma 

    ·         Ing. Václav Škvain

    ·         Ivana Váňová, MBA   

    ·         Pavel Zapletal

    f)      výbor zdravotní a preventivní péče

    předseda:

    MUDr. Bc. Ondřej Němeček, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    členové:

    ·         Ing. Lenka Holková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Pavel Kořízek, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Lenka Brzyszkowská

    ·         Vojtěch Filsák

    ·         Jan Fišer

    ·         MUDr. Petr Kümpel

    ·         MUDr. Richard Lenert, Ph.D.

    ·         Ing. Jiří Martinek

    ·         doc. MUDr. Arnošt Martínek, CSc.

    ·         MUDr. Adéla Mořkovská

    ·         Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D. 

    ·         Ing. Ladislav Sitko

    ·         Mgr. Lenka Stanovská

    ·         MUDr. Karel Volný

    g)     výbor pro životní prostředí  

    předsedkyně:

    Mgr. Zuzana Klusová, členka zastupitelstva kraje (Piráti)

    členové:

    ·         Ing. Jiří Carbol, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)  

    ·         Ing. Zbyněk Gajdacz, MPA, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Ing. Miroslav Hajdušík, MBA, člen zastupitelstva kraje (KSČM)  

    ·         Ing. Josef Kuchta, člen zastupitelstva kraje (SPD)  

    ·         Lukáš Oprchalský, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Marcel Sikora, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL) 

    ·         Mgr. Kateřina Šebestová, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Slavomír Bača

    ·         Bc. Martin Henč

    ·         Ing. Bc. Radka Krištofová 

    ·         Ing. Hynek Orság 

    ·         Ing. Václav Parchaňský, Ph.D.    

    ·         Jarmila Uvírová

    ·         Ing. Václav Zyder

    h)     výbor pro zahraniční a přeshraniční spolupráci

    předseda:

    RNDr. Michal Pobucký, DiS., člen zastupitelstva kraje (ČSSD)

    členové:

    ·         Ing. Michal Kokošek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         JUDr. Ondřej Ručka, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Robert Sivulka, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Vladimír Návrat, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Tadeáš Brída

    ·         Ing. Dalibor Fabián  

    ·         Ing. Vojtěch Feber

    ·         Vladimír Kolek

    ·         Ing. Lukáš Kőnig 

    ·         Mgr. Petr Kuś

    ·         Gabriela Kuznitiusová  

    ·         Stanislav Štefek, DiS.  

    ·         Mgr. Elena Vahalíková   

    ·         Ing. David Witosz 

     

    i)      výbor pro dopravu

    předseda:              

    Ing. Vladimír Návrat, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    členové:

    ·         Jiří Demel, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Mgr. Stanislav Kopecký, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Bc. Miroslav Otisk, MSC., MBA, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Patrik Schramm, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09) 

    ·         Mgr. Petra Tesková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         Leonard Varga, člen zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         Ing. Marek Vysocký, člen zastupitelstva (SPD)

    ·         Jiří Blahuta 

    ·         Mgr. Daniel Havlík 

    ·         Ing. Michal Jedlička 

    ·         Mgr. Elena Vahalíková 

    ·         Jan Veselý

    ·         Radomíra Vlčková

    ·         Jiří Žák

    j)      výbor sociální

    předseda:

    Ing. Jiří Carbol, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)

    členové:

     

    ·         Martina Dušková, členka zastupitelstva kraje (Piráti)  

    ·         PhDr. Jaroslav Dvořák, člen zastupitelstva kraje (ČSSD)

    ·         Mgr. Alena Grosová, členka zastupitelstva kraje (KSČM)

    ·         Ing. Lenka Holková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         PhDr. Igor Hendrych, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         MUDr. Bc. Ondřej Němeček, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Bc. Monika Dudová

    ·         Mgr. Zuzana Filipková, Ph.D.

    ·         Bc. Jan Horák   

    ·         Mgr. Monika Klapková

    ·         Martina Loskotová  

    ·         Ing. Jan Panáček   

    ·         Radomíra Vlčková

    ·         Mgr. Veronika Žáková

    k)     výbor pro kulturu a památky

    předsedkyně:

    Ing. Šárka Šimoňáková, členka zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    členové:

    ·         Mgr. Monika Brzesková, členka zastupitelstva kraje (KDU-ČSL) 

    ·         Mgr. Alena Grosová, členka zastupitelstva kraje (KSČM)  

    ·         Mgr. Radovan Hořínek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         PhDr. Igor Hendrych, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    ·         Ing. Kateřina Chybidziurová, členka zastupitelstva kraje (ČSSD)

    ·         Ing. Vít Slováček, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL)  

    ·         Ing. Pavel Staněk, člen zastupitelstva kraje (SPD) 

    ·         Mgr. Jan Tabášek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D.

    ·         PaedDr. Ivona Klímová, MBA  

    ·         Ing. Jan Kunze

    ·         Petr Medřík

    ·         Michal Najvárek

    ·         Bc. Radana Zapletalová

    l)      výbor pro tělovýchovu a sport

    předseda:

    Lukáš Oprchalský, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011)

    členové:

    ·         Ing. Josef Bělica, MBA, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         Ing. Jiří Carbol, člen zastupitelstva kraje (KDU-ČSL) 

    ·         Mgr. Radek Kaňa, člen zastupitelstva kraje (ODS+TOP 09)  

    ·         Ing. Michal Kokošek, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         Robert Sivulka, člen zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         RNDr. Jan Veřmiřovský, Ph.D., člen zastupitelstva kraje (ANO 2011) 

    ·         Ing. Jan Wolf, člen zastupitelstva kraje (ČSSD) 

    ·         Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D.

    ·         Jakub Janda 

    ·         Bc. Dalibor Klimša  

    ·         Jana Pohludková 

    ·         Bc. et Bc. Jakub Tichý 

    ·         Jiří Vlček 

    ·         Ing. Jaromír Výtisk 

      Úřední hodiny pro veřejnost:

      Po, St: 8:00‑17:00 hod.

      Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

      Pá: 8:00‑13:00 hod.