koronaweb
Menu

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině

Za spolupráce policie, hasičů a Českého červeného kříže je v Ostravě otevřeno Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Jde o hlavní kontaktní místo v Moravskoslezském kraji.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bude od příštího týdne sídlit jinde

Od 26. září je uprchlíkům k dispozici nové centrum na adrese Dr. Malého 1356/17 v Ostravě. To stávající na ostravském výstavišti Černá louka je v současné situaci už zbytečně velké a má vysoké režijní náklady. Proto Moravskoslezský kraj připravil centrum levnější a v méně exponovaných prostorách.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině bude od příštího týdne sídlit jinde

Občané Ukrajiny se tam zaregistrují, což je jedna z povinností, kterou musí splnit všichni, kdo do Česka z Ukrajiny nyní přijdou, a zřídí si zdravotní pojištění. Získají tu také vše potřebné pro ubytování.

V nových prostorách je příchozím Ukrajincům nadále poskytnuta veškerá administrativní pomoc. Jsou tady zástupci odboru migrační a azylové politiky, zdravotních pojišťoven, služba cizinecké policie, hasiči, zaměstnanci Českého červeného kříže, tlumočník, psychologický intervent a městská policie.

Je zde možnost nouzového přespání a podobně jako na Černé louce je tady vyhrazeno místo pro dočasné umístění domácích zvířat.

KACPU v nových prostorách je i nadále otevřeno každý všední den mezi 8. a 16. hodinou. O dočasné nouzové přístřeší tu ale prchající Ukrajinci mohou požádat non stop.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.