Menu

Tisková zpráva – Krajský úřad funguje bez omezení. Kvůli prudkému šíření covidu ale doporučuje elektronickou komunikaci

Počty pozitivně testovaných lidí na covid‑19 v Moravskoslezském kraji lámou rekordy. Sedmidenní incidence vysoko přesahuje tisícovku, zdravotníci a nemocnice jsou přetížené. Krajský úřad na situaci reaguje vnitřními opatřeními. Služby pro veřejnost však neomezuje, nemění se ani úřední hodiny. Lidem ale doporučuje, aby, pokud nemusejí, na úřad z preventivních důvodů nechodili. Většinu agendy je možné vyřídit elektronicky prostřednictvím Portálu služeb.

„Krajský úřad funguje normálně, nadále vykonáváme všechny činnosti v samostatné i přenesené působnosti. Neomezujeme ani úřední hodiny pro veřejnost. Protože šíření nákazy pomáhá kromě vakcinace a dodržování protiepidemických opatření zastavit omezení osobních kontaktů, doporučuji všem, aby z preventivních důvodů navštěvovali úřad co nejméně. Jsme velmi dobře připraveni na efektivní elektronickou komunikaci, prostřednictvím Portálu služeb je možné téměř vše vyřídit z domova. Pokud je nezbytné osobní jednání s úředníky, je možné se prostřednictvím tohoto portálu objednat a domluvit si schůzku tak, aby nedocházelo k větší koncentraci osob na jednom místě. Domluva je možná i telefonicky,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza. Dodal, že k osobním schůzkám zaměstnanců s občany budou sloužit dvě kanceláře v přízemí krajského úřadu.

„V prostorách krajského úřadu vyžadujeme dodržování protiepidemických opatření. To znamená respirátory, rozestupy, dezinfekce rukou, zajištěn je nadále intenzivní úklid virucidními dezinfekčními prostředky,“ řekl Tomáš Kotyza.

V souladu s doporučením Vlády ČR budou také od zítřka 23. listopadu zaměstnanci krajského úřadu, kterým to druh jejich práce umožňuje, pracovat po dobu čtrnácti dnů z domova. „Na home office budou po dohodě s vedoucími pracovníky pouze ti zaměstnanci, kterým to umožní druh jejich práce. Snížení osobních kontaktů však v žádném případě neznamená snížení pracovní výkonnosti nebo odkládání práce na pozdější dobu. Připraveni a vybaveni potřebnou technikou na to jsme,“ upřesnil Tomáš Kotyza.

Krajský úřad Moravskoslezského kraje je v mnoha směrech považován za vzorovou instituci. Ať už z hlediska digitalizace veřejné správy, přístupu k životnímu prostředí, k lidem, kteří potřebují pomoc. „Chceme, aby tomu tak bylo i při zvládání této pandemie. Ukázat, že se u nás dokážeme semknout, fungovat a poskytovat služby na sto procent i ve složité situaci,“ zdůraznil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Portál služeb Moravskoslezského kraje

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.