Menu

Tisková zpráva – Sportovní kluby a oddíly dostanou finance na příští rok hned počátkem roku

Díky spolupráci s Českou unií sportu (ČUS) se mohou sportovní kluby spolehnout, že krajské peníze obdrží hned začátkem roku. Příspěvky na činnost klubů kraj poskytuje prostřednictvím programu krajské organizace ČUS už od roku 2019. A bude v tom pokračovat, uzavření dalšího memoranda o spolupráci schválili krajští zastupitelé.

„Jsem rád, že se potvrdila efektivnost a spolehlivost vyplácení krajské podpory prostřednictvím ČUS. Sportovní kluby napříč krajem se tak mohou spolehnout, že peníze, které na svou činnost v daném roce potřebují, dostanou na účet nejpozději v březnu. Tento způsob vyplácení příspěvků má ovšem další výhody. Je přehlednější, také se o krajské peníze hlásí rok od roku více klubů. Zatímco v prvním roce jich bylo podpořeno 424, v roce 2020 si na krajské peníze sáhlo 457 klubů a letos dokonce 505. Tento systém je také transparentnější,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a vysvětlil, že výše příspěvku je ověřitelná v systému, protože ji krajská organizace ČUS rozděluje podle oficiálního počtu sportovců a trenérů v jednotlivých klubech.

Krajská podpora je určena pro tělovýchovné jednoty, tělocvičné jednoty, sportovní kluby i sportovní příspěvkové organizace měst a obcí. „V nejbližších dnech vyhlásí krajská organizace ČUS program, do kterého se budou moci zájemci o dotaci přihlásit. Jejich žádosti bude ČUS přijímat ve druhé polovině října, následně je vyhodnotí a navrhne k podpoře. Přidělení finančních prostředků pak budou schvalovat krajští zastupitelé na svém letošním prosincovém jednání. Po podpisu smluv budou kluby čerpat peníze už během měsíce ledna, což jistě ocení. Pro mnohé z nich je krajská podpora důležitým zdrojem financí, bez kterého by třeba neměly na nájem či další nutné provozní úhrady,“ řekl náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny s tím, že v krajském rozpočtu by na podporu sportovních klubů v roce 2022 mělo být vyčleněno 35 milionů korun, což je o 5 milionů více než letos.

Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.