Zpráva

Umístění žáků škol z Moravskoslezského kraje v ústředních kolech uměleckých soutěží ve školním roce 2007/2008

Soutěže žáků základních uměleckých škol

Obor: AKORDEON SÓLO

Termín: 2. - 3. 5. 2008
Místo: Hradec nad Moravicí

Kategorie II
3. ZUŠ Václava Kálika, Opava

Kategorie III
3. ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov - Město

Kategorie V
2. ZUŠ Viléma Petrželky, Ostrava - Hrabůvka

Kategorie VI
1. ZUŠ, Frýdek-Místek

Katgorie VIII
3. ZUŠ, Klimkovice

Obor: AKORDEON KOMORNÍ HRA

Termín: 2. - 3. 5. 2008
Místo: Hradec nad Moravicí

Kategorie III.A
1. ZUŠ, Frýdek-Místek (akord. trio)
2. ZUŠ, Třinec (akord. duo)

Kategorie IV.A
1. ZUŠ, Bílovec (akord. Kvarteto)

Kategorie III.B
1. ZUŠ, Klimkovice (smíšení trio)

Obor: HRA NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE - KONTRABAS

Termín: 22. - 25. 5. 2008
Místo: Liberec

Kategorie II
1. ZUŠ Václava Kálika, Opava

Kategorie III
1. ZUŠ, Ostrava - Poruba

Obor: HRA NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE - VIOLONCELLO

Termín: 22. - 25. 5. 2008
Místo: Liberec

Kategorie II
1. ZUŠ, Ostrava - Poruba

Kategorie IV
3. ZUŠ, Krnov

Kategorie VI
2. ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory

Obor: HRA NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE - HOUSLE

Termín: 22. - 25. 5. 2008
Místo: Liberec

Kategorie 0
2. ZUŠ Pavla Kalety, Český Těšín
3. ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov - Město

Kategorie II
2. ZUŠ Leoše Janáčka, Havířov - Podlesí

Kategorie IV
3. ZUŠ, Kravaře

Kategorie V
1. ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov - Město

Kategorie VI
2. ZUŠ Václava Kálika, Opava

Kategorie VII
3. ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov - Město

Kategorie VIII
1. ZUŠ, Ostrava - Poruba
2. ZUŠ Viléma Petrželky, Ostrava - Hrabůvka
2. ZUŠ, Krnov

Obor: HRA NA KYTARU

Termín: 30. - 31. 5. 2008
Místo: Nové Strašecí

Kategorie I
3. ZUŠ Pavla Kalety, Český Těšín

Kategorie II
2. ZUŠ Edvarda Runda, Ostrava - Slezská Ostrava
3. ZUŠ Heleny Salichové, Ostrava - Polanka nad Odrou

Kategorie VI
1. ZUŠ, Frýdek-Místek

Kategorie VIII
2. ZUŠ Viléma Petrželky, Ostrava - Hrabůvka

Kategorie Kytarová dua
1. ZUŠ, Frenštát pod Radhoštěm

Obor: HRA NA KLAVÍR

Termín: 18. - 20. 4. 2008
Místo: Praha

Kategorie 0
3. ZUŠ, Nový Jičín

Kategorie IV
2. ZUŠ Brušperk

Kategorie V
3. ZUŠ Bedřicha Smetany, Karviná - Mizerov

Kategorie VI
3. ZUŠ, Frenštát pod Radoštěm
3. ZUŠ Ivo Žídka, Kravaře

Kategorie VII
2. ZUŠ Bedřicha Smetany, Karviná - Mizerov
3. ZUŠ Bohuslava Martinů, Havířov - Město

Kategorie VIII
3. ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory

Kategorie IX
3. ZUŠ, Ostrava - Petřkovice

Obor: HUDEBNÍ SKLADBA

Termín: 6. 6. 2008
Místo: Hradec nad Moravicí

1. ZUŠ Háj ve Slezsku
1. ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory
2. ZUŠ Ivo Žídka, Kravaře
2. ZUŠ Háj ve Slezsku
2. ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory
2. ZUŠ Bílovec
2. ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory
3. ZUŠ Václava Kálika, Opava
3. ZUŠ Viléma Petrželky, Ostrava - Hrabůvka
3. ZUŠ Ivo Žídka, Kravaře

Hudební festival středních pedagogických škol a vyšších odborných škol pedagogických

Termín: 9. - 12. 4. 2008
Místo: Krnov, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola

Pěvecké sbory
1. ARS VOCE, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov (zlaté pásmo - absolutní vítěz)
Malé vokální soubory
3. Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov

Strunné nástroje
3. Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov

Kocianova houslová soutěž

Termín: 1. 6. 2008
Místo: Praha

Kat. II
2. ZUŠ B. Martinů, Havířov - Město

Amadeus - klavírní soutěž

Termín: 15. - 17. 2. 2008
Místo: Brno

Kategorie VI
2. ZUŠ Brušperk

Soutěž dětského literárního projevu Náš svět

Termín: 1. 6. 2008
Místo: Praha
Pozn.:v každé kategorii oceněno 10 prací bez udání pořadí

Kat. II - jednotlivci 6. - 7. roč. ZŠ
Čtyřleté a osmileté gymnázium, s. r. o., Frýdek-Místek
Základní škola , Hlučín, Hornická 7

Kat. III - jednotlivci 8. - 9. roč. ZŠ
Základní škola a Mateřská škola, Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913

Kat IV - kolektivy
Základní škola Emila Zátopka, Kopřivnice
Základní škola, Krnov, Žižkova 3

Evropa ve škole - literární a výtvarná soutěž

Termín: 12 - 13. 6. 2008
Místo: Roudnice nad Labem
Pozn.: oceněno 12 prací bez udání pořadí

Výtvarná část
Soukromá střední umělecká škola AVE ART, Ostrava - Hrabůvka

Komenský a my - celostátní literárně historická a výtvarná soutěž

Termín: březen 2008
Místo: Brandýs nad Orlicí

Kategorie A mladší žáci
1. Základní škola a Mateřská škola, Frenštát pod Radhoštěm, Tyršova 913

Kategorie A starší žáci
3. Základní škola, Vítkov, Komenského 754

Kategorie B
1. Základní škola, Opava (hlavní cena Jana F. Kallika)
3. Základní škola Ostrava - Hrabůvka

Kategorie C
1. Wichterlovo gymnázium, Ostrava - Poruba (cena Jana F. Kallika)

Mezinárodní výtvarná soutěž k propagaci osobnosti a díla Sigmunda Freuda

Termín: 31. 5. 2008
Místo: Příbor

Kategorie I
2. ZUŠ, Nový Jičín

Kategorie II
2. ZUŠ, Nový Jičín
3. Základní škola dr. Milady Horákové, Kopřivnice

Kategorie III
1. Základní škola, Frýdek-Místek, Československé armády 570

Kategorie IV
1. Gymnázium a SOŠ, Orlová - Lutyně
3. Matiční gymnázium, Ostrava

Kategorie V
1. Matiční gymnázium, Ostrava
2. Střední škola gastronomie a služeb, Frýdek-Místek
2. Matiční gymnázium, Ostrava
3. Střední škola gastronomie a služeb, Frýdek-Místek

Náchodská prima sezóna - festival středních škol v oborech poezie, próza, scénář, kresba, malba, objekty, umělecká fotografie a studentské divadlo

Termín: 15. 1. 2008
Místo: Náchod

Kategorie Próza
3. Slezské gymnázium, Opava

Kategorie Objekt
2. Slezské gymnázium
3. Slezské gymnázium

Máme rádi přírodu - výtvarná, literární a fotografická soutěž

Termín: 1. 5. 2008
Místo: Brno

Kategorie II - malba
3. Orlová - Lutyně

Kategorie III - malba
1. Základní škola Emila Zátopka, Kopřivnice

Kategorie V - báseň
3. Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí

Ahoj z prázdnin - výtvarná soutěž

Termín: 20. 10. 2007
Místo: Šumná

Kategorie V - 7. - 9. roč. ZŠ
3. Základní škola a mateřská škola, Ostrava - Hrabůvka, A. Kučery 1276

Požární ochrana očima dětí - výtvarná a literární soutěž s tematikou požární ochrany a záchranářství

Termín: 8. 6. 2008
Místo: Praha

Kategorie Literatura L2
1. Základní škola, Havířov - Podlesí, F. Hrubína 5

Kategorie Literatura L4
1. Základní a mateřská škola, Frýdek-Místek, K Sedlištím 320

Kategorie Výtvarné práce M1
3. Mateřská škola Mateřídouška, Frýdek-Místek

Kategorie Výtvarné práce ZŠ2
3. Základní škola a mateřská škola, Bystřice nad Olší

Kategorie Výtvarné práce ZŠ4
1. Základní škola generála Heliodora Píky a Mateřská škola, Štítina

Kategorie Výtvarné práce K1
2. Střední odborné učiliště, Opava

Kategorie Výtvarné práce K2
2. ZŠ při zdravotnickém zařízení a MŠ při zdravotnickém zařízení, Opava

Mladý módní tvůrce

Termín: 6. 11. 2007
Místo: Jihlava

Kategorie Tonak
4. Střední škola oděvní, služeb a podnikání, Ostrava - Poruba

Kategorie Společenské oděvy
5. Střední škola oděvní, služeb a podnikání, Ostrava - Poruba

frame-scrollup