Mladí sportovci vezou domů celkem 40 medailí a krásné 4. místo v celkovém pořadí mezi kraji
Reprezentanti Moravskoslezského kraje předvedli na Olympiádě dětí a mládeže skvělé výkony. Denně stáli na bedně vítězů a sbírali tak body pro celkové hodnocení mezi kraji. Jejich výsledky vynesly Moravskoslezský kraj na 4. místo.
„Všem našim mladým olympionikům děkuji za úžasnou reprezentaci našeho kraje,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a upřesnil, že Moravskoslezský kraj na olympiádě v Praze získal 10 zlatých, 16 stříbrných a 14 bronzových medailí. Největší úspěch zaznamenal kraj hlavně ve stolním tenisu a volejbale. Stolní tenisté získali 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Samozřejmě si vážíme výkonů všech našich reprezentantů, všechny zmínit nemůžeme, ale o jejich nasazení víme a ceníme si ho,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Jan Veřmiřovský.
Reportážně jsme sledovali olympiádu z místa konání
Úřední hodiny pro veřejnost:
Po, St: 8:00‑17:00 hod.
Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.
Pá: 8:00‑13:00 hod.