Menu

Mladí sportovci vezou domů celkem 40 medailí a krásné 4. místo v celkovém pořadí mezi kraji

Reprezentanti Moravskoslezského kraje předvedli na Olympiádě dětí a mládeže skvělé výkony. Denně stáli na bedně vítězů a sbírali tak body pro celkové hodnocení mezi kraji. Jejich výsledky vynesly Moravskoslezský kraj na 4. místo.

Mladí sportovci vezou domů celkem 40 medailí a krásné 4. místo v celkovém pořadí mezi kraji
Reprezentanti kraje předvedli na Olympiádě dětí a mládeže skvělé výkony.

„Všem našim mladým olympionikům děkuji za úžasnou reprezentaci našeho kraje,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a upřesnil, že Moravskoslezský kraj na olympiádě v Praze získal 10 zlatých, 16 stříbrných a 14 bronzových medailí. Největší úspěch zaznamenal kraj hlavně ve stolním tenisu a volejbale. Stolní tenisté získali 4 zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Samozřejmě si vážíme výkonů všech našich reprezentantů, všechny zmínit nemůžeme, ale o jejich nasazení víme a ceníme si ho,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Jan Veřmiřovský.

Reportážně jsme sledovali olympiádu z místa konání


Úřední hodiny pro veřejnost:

Po, St: 8:00‑17:00 hod.

Út, Čt: 8:00‑14:30 hod.

Pá: 8:00‑13:00 hod.